Doporučujeme

Válenda nebo klasická postel – jaké jsou výhody a nevýhody?

Válenda je jednoduché lůžko, které se snadno přemisťuje a uplatňuje se spíše na chatě nebo pro případy provizorního spaní. Naopak klasická postel, pokud je skutečně kvalitní, zaručuje maximální komfort.

V menším bytě či tam, kde není dostatek prostoru, je ideální jednolůžková postel. Zvláště pokud má ještě úložný prostor, který pojme lůžkoviny, sezónní ošacení či jiné věci, které tak mohou být uschovány před zraky majitele bytu i jeho návštěvníků.

Klasické postele

Široký sortiment umožňuje každému vybrat si moderní jednolůžkovou postel, ale samozřejmě i dvoulůžko podle jeho potřeb a představ. Rozmanitá provedení zahrnují klasické postele čalouněné, vyrobené z masivu nebo lamina, které se vyznačuje velkou odolností a dlouhou životností. Pestrý výběr nabízejí i dekory postelí, takže není problém sladit postel s ostatním nábytkem, vybavením i jednotlivými doplňky v dané místnosti. Elegantně působí postele s jedním, případně dvěma čely. Moderní jednolůžkové postele lze pořídit i do dětského pokoje, neboť jsou zpravidla uzpůsobeny dětské neposednosti. Bezpečnostní zarážka spolehlivě zabrání pádu dítěte z postele v případě jeho divokých snů.

Válendy

Ani válendy však nelze úplně zatratit. Na výběr jsou totiž velice kvalitní válendy pro každodenní spaní a nejen pro příležitostný odpočinek či relaxaci. Jejich provedení, celkový vzhled, použitý materiál a nejrůznější dekory určitě přispějí k tomu, že najdou široké využití jak ve vaší domácnosti, v dětském pokoji, pokoji pro hosty nebo například na vaši chatě či chalupě. Jedinečné jsou válendy s úložným prostorem, které jsou ideální do menšího bytu nebo do dětského pokoje, kde si děti mohou do úložného prostoru odkládat hračky a později třeba učební pomůcky či sportovní potřeby. Většina válend je potažena velice odolnými potahovými látkami, které jsou nenáročné na údržbu. Platí to i pro levné válendy s úložným prostorem.