Cestování

Ubytování Lipno

Lipenská přehrada je vodním dílem vybudovaným na Vltavě v letech 1952-1959 a vzniklé údolní jezero je největší vodní plochou na území České republiky.

Blízkost státní hranice s Rakouskem, Šumavy a mnoha historických památek jsou vedle možností k provozování vodních sportů stále větším lákadlem pro turisty od nás i ze zahraničí. Pro všechny turisty je v okolí Lipenského jezera dostatek možností ubytování. Všechna ubytovací zařízení jsou roztroušena po obou březích Lipna, takže nemusíte za vodou chodit nikam daleko. Lipno si oblíbili příznivci jachtingu, surfování a podobných sportů závislých na příznivém větru, o který na Lipně není nouze, ale v zimě i lyžaři.

Lipno_nad_Vltavou,_přehradní_hráz,_přehrada

Hlavními středisky rekreace na Lipně jsou zdejší obce Horní Planá, Lipno nad Vltavou a Frymburk. Charakter ubytování si můžete vybírat podle vlastních představ. Pokud přijedete k Lipenskému jezeru bez předchozího objednání, vždy najdete vhodné ubytování. Lepším řešením je ale ještě před cestou si v dostatečném předstihu pro klid vybrat ubytování, které je nabízeno na internetových stránkách nebo cestovními kancelářemi. V pohodlí svého domova si můžete vybrat ubytovací zařízení, které se vám líbí a rezervovat si ho na termín, který chcete. Ubytování je možné v hotelech, v komfortně vybavených rodinných domcích přímo u vody, v penzionech a apartmánech. Lipno je vhodnou lokalitou zejména pro rodiny s dětmi.

Jedním z výborných hotelů je hotel Vltava ve Frymburku, který je umístěn přímo na břehu jezera. Jedná se o rodinný hotel s vlastní restaurací. Ve Frymburku byly vybudovány luxusně zařízené domky s kapacitou až 10 osob. Domky jsou vybaveny krbovými kamny, barevnou TV se satelitem, zařízenou kuchyní, čtyřmi ložnicemi. Apartmánové domy ve Frymburku jsou jako stvořené pro ideální dovolenou s dětmi, pro které je zde venkovní bazén i spousta atrakcí. Ubytování je vhodné i v zimě, neboť v blízkosti je lyžařský areál a pokud je jezero zamrzlé, je na něm pravidelně upravovaná bruslařská dráha o délce několika kilometrů.