Cestování

Ubytování Třeboň

Jihočeské město Třeboň je věhlasné především rybníkářstvím a chovem ryb. Samotné město leží na břehu druhého největšího českého rybníka Svět.

Kromě rybníků, ryb a všeho, co je s rybářstvím spojené, jsou však proslulé i Třeboňské lázně, které se specializují na léčení pohybového aparátu, revmatických chorob, poúrazových a pooperačních stavů. Pobyt v lázních je skvělou relaxací, kterou si zde doprávají naši vrcholoví sportovci či umělci, ke kterým se můžete připojit i vy. Ubytovat se můžete například v lázeňském komplexu Aurora nebo v Bertiných lázních, které disponují jedno a dvoulůžkovými pokoji.

1280px-Pond_Svet_Panorama

 

Vybavení pokojů odpovídá hotelovému standardu kategorie I., takže zde najdete samostatné sociální vybavení, televizor, lednici. Pak jsou zde i apartmány, které mají navíc minibar, klimatizaci a další nadstandardy. Patří k tomu i vlastní úschovna kol zdarma, kdy pouze na začátku pobytu složíte vratnou zálohu ve výši 50,- Kč na klíč od úschovny. Třeboňsko je cyklistickým rájem, neboť zdejší rovinatá a lesnatá krajina plná cyklotras křižujících lesy a břehy rybníků je balzámem na duši a výbornou možností k projížďkám. Rovněž pěší turisté si zde přijdou na své. Mohou se vydat například po naučné stezce nebo kamkoliv do blízkého okolí.

Pokud se rozhodnete strávit na Třeboňsku dovolenou, můžete se ubytovat přímo v Třeboni v některém z hotelů či penzionů, ale také stranou od města. Například penzion Oáza je výbornou volbou. Nachází se v Chlumu zhruba 15 km od Třeboně uprostřed nádherné a čisté Třeboňské krajiny. V létě se zde můžete koupat v rybníku či veřejném koupališti, na podzim chodit na houby, věnovat se turistice, cyklovýletům, zahrát si golf a chodit třeba na masáže, nebo si užívat wellness studia.

Přímo v Třeboni se můžete ubytovat v soukromí, neboť spousta rodin nabízí pronájem pokojů, rovněž je zde několik penzionů a v blízkém okolí i chat a chalup. Ubytování spojené se zakoupením některých lázeňských procedur je ideální dovolenou.