Domov

Na čem se dá ušetřit 2. díl – dětská postýlka

Možná si zprvu řeknete, že na dětské postýlce šetřit nechcete. Je to logické, protože chcete, aby vaše dítě bylo v bezpečí a postýlka tím pádem zaručovala pro dítě stabilní zázemí.

Je to jasné, protože dítě v prvních měsících života velkou část dne i noci prospí. Ušetřit na dětské postýlce neznamená na úkor kvality, ale z hlediska časového horizontu ve vývoji dítěte.
Variabilita nábytkových dílů

nahled postylecka

Kvalitní prodejce dětských postýlek vám dnes nabízí spoustu možností, jak postýlku dále upravovat. Stačí pozměnit koncept a z postýlky pro malé dítě se může stát psací stůl. Už tedy víte, o čem je řeč, když máme na mysli „ušetřit“? Odrostlému dítěti bude postýlka v pokoji překážet a vy jste nuceni kupovat novou postel. Můžete a nemusíte. S koupí postýlky je tak čas, věnovat se i tomu, jak jí chcete nadále využívat. Poslouží ještě pro druhé dítě? Pokud chcete jedno dítě, tak se vám vyplatí, když postýlka půjde přestavět. Výhodou mnoha postýlek je fakt, že jsou v podstatě dva i pět v jednom. Součástí postýlky tak může být přebalovací pult nebo komoda a hned máte dostatek úložného prostoru na věcičky, plíny a dětskou kosmetiku.

Potřeby dítěte v závislosti na jeho věku

postel
Jednotlivé typové díly umožňují sestavit nejrůznější sestavy nábytku a likvidace starého nábytku tak nehrozí. Vy neutrácíte za další nový nábytek, nýbrž si přestavujete postýlku, jak se vám zrovna hodí – přebalovací pult, standardní lůžko, patrová postel nebo psací stůl. Ač se vám může zdát prvotní investice třeba vyšší, než byl váš předpoklad, myslete na to, že komponenty s ní hravě vytvoříte postel standardního rozměru, ale i kvalitní psací stůl.

Např. kojenecká přistýlka může být bez bočnice, když ji má matka v úrovni výšky své postele, ale kdykoliv lze bočnici dát zpět a dítě s postýlkou přemístit do jiné části místnosti, přimontovat kolečka a třeba další díly. Výškové nastavení je tak možné až do několika poloh, což je značnou výhodou a koresponduje s věkem vašeho dítěte.