Cestování

Praha láká po koronavirové přestávce k návštěvě

Po takřka dvouměsíční přestávce se otevírají brány pražských galerií, zahrad pod Pražským hradem, letiště, ale také zoologické zahrady. Právě ta láká na dva nejnovější přírůstky v podobě sloních samiček. Víkend v Praze můžete prožít naplno díky možnostem, které se po nucené pauze nabízejí. Necháte se zlákat výstavou Kurta Gebauera, Palácovými zahradami, fotoexkurzí na letišti nebo mláďaty z pražské ZOO?

Kurt Gebauer ve Veletržním paláci

Kde začít víkend? Rozhodně ve Veletržním paláci, kde je připravená velká retrospektivní výstava Kurta Gebauera, který představuje více než šedesátiletou tvorbu na poli sochařství a figurální tvorby. O víkendu je výstava přístupná od 10 do 18 hodin. Kromě této výstavy se nabízí ještě možnost návštěvy sbírkových expozic ve stejných časech, pro děti a mladé lidi do 26 let věku je vstupné dokonce zdarma.

Odpočinek v zahradách

Vzhledem ke stále ještě probíhajícím opatřením jistě využijete možnost odpočinout si v Palácových zahradách pod Pražským hradem. Zahrady jsou otevřené od 10 do 19 hodin, jejich prohlídka není časově náročná.

Zahrady pod Pražským hradem, zdroj: palacove-zahrady.cz.

Kromě těchto zahrad je ještě otevřená zahrada Šternberského paláce, kam je vstup zdarma. Obdobně lze navštívit zahradu Kinských pod Petřínem, kde je místní raritou dřevěný kostelík přemístěný v roce 1929 z Podkarpatské Rusi. Během toulek Prahou si však nezapomeňte také zajistit levné ubytování v Praze, aby víkend proběhl podle vašich představ.

Focení na letišti

Nejen pro milovníky letadel jsou určené exkurze na letišti, na které je možné vyrazit od soboty 16. 5. 2020. Fotoexkurze proběhne o den později během neděle od 10 h, jedná se o trasu F a dostanete se do míst, kam je běžně vstup veřejnosti zakázaný. Navíc se v době pandemické odstávky dostanete do blízkosti mnoha letadel, která by normálně byla v provozu. Během exkurze se zavítá také do nejmodernější stanice Záchranné a požární služby České republiky.

Na slůňata do ZOO

„Tolik bytů na prodej v Praze, nemůžeme tady bydlet? Mohli bychom chodit do ZOO každý víkend!“ Přání mnoha dětí se může splnit, stejně jako návštěva pražské ZOO, kde se během nucené přestávky v době koronaviru narodilo bezpočet mláďat, mimo jiné i dvě sloní samičky, které již vyrážejí na první výpravy do venkovního výběhu v Údolí slonů.

Slůňata venku. Nově narozená slůňata na procházce, zdroj: zoopraha.cz.

Nezapomeňte si hlavně koupit vstupenky předem na webových stránkách ZOO, v rámci mimořádných opatření totiž ještě nejsou otevřené pokladny.