Cestování

Ubytování Velké Březno

Obec Velké Březno se nachází v malebné krajině chráněné krajinné oblasti České středohoří na pravém břehu řeky Labe mezi městy Děčín a Ústí nad Labem.

Územně i správně je obec rozdělena na dvě části, když vedle Velkého Března je to ještě Valtířov. Na území Velkého Března byl postaven v polovině 19. století ve stylu pozdního empíru nejmladší zámek v Čechách. Na počátku 20. století byl zámek přestavěn do dnešní novorenesanční podoby. Kolem zámku byl vybudován anglický park, ve kterém najdete na 130 vzácných stromů a keřů.

1280px-Velke_Brezno_CZ_from_Kozi_vrch

Obec Velké Březno je známa jako výchozí zastávka úzkokolejné železniční tratě, která byla v posledních letech místními nadšenci zrekonstruována a příležitostně je provozována. Vede až do obce Zubrnice, která je pověstná krásným skansenem selské architektury, historickou školou a také železničním muzeem na místním nádražíčku. Zubrnice jsou položeny v kopcích nad Velkým Březnem a je odtud překrásný výhled na okolní kopce lemující labské údolí. V samotném Velkém Březně stojí již od r. 1753 i známý pivovar Březňák. Obec i její blízké okolí je vhodná i pro rodinnou dovolenou. Ubytování si můžete zajistit v dostatečném předstihu již v pohodlí svého domova, jelikož na internetových stránkách je několik nabídek ubytování v obci nebo jejím nejbližším okolí.

Příjemný je například hostinec a penzion U Horáčků, který nabízí ubytování v apartmánu se samostatným sociálním zařízením a v dvoulůžkových pokojích. Stranou a v klidu od Velkého Března je příjemný penzion Pod Vyhlídkou na okraji malebné vesničky Náčkovice. Je zde nádherný výhled do přírody a kopce Českého středohoří, plně vybavená kuchyňka, nebo možnost objednání obědů i večeří. Pokud hledáte velice levné ubytování, pak je vhodná ubytovna místního FK Jiskra Velké Březno, která má kapacitu 30 lůžek. Náročnější turisté mají možnost ubytovat se v některém hotelu v Ústí nad Labem, kam je z Velkého Března pouhých 7 km po silnici či vlakem.