Víte jak chytře zabalit kufr na dovolenou?

Dovolená je zaplacená, odjezd se blíží a vy se opět děsíte toho, jak váš kufr pojme všechny ty věci, které s sebou nezbytně potřebujete? Poradíme vám, jak na to.

V první řadě si musíte uvědomit, jak dlouhou dobu na zvoleném místě budete pobývat a zda cestujete sami, či s rodinou. Podle toho volíme velikost zavazadla.

Napište si přehledný seznam

Chcete-li mít jistotu, že nezapomenete do kufru přibalit vše, co jste měli v plánu, skvěle vám poslouží jednoduchý seznam věcí.

Vyskládejte si věci před sebe

Než věci začnete ukládat do kufru, je lepší vyskládat si je před sebe. Tím dobře rozpoznáte, jak jsou velké a zda se vám do zavazadla budou vejít. Kufr by měl být plný, ale ne přeplněný. Měli bychom totiž počítat s tím, že si z dovolené můžeme něco přivézt.

Těžší věci dejte vždy dospodu

Nikdy není dobré věci do kufru ledabyle a bez rozmyšlení naházet. Proto by mělo balení probíhat postupně. Předejdete tak tomu, že věci z kufru vyndáte pomačkané, v horším případě některé i poničené. Dospodu je tedy vhodné dávat těžší věci (boty nebo knížku na čtení).

Oblečení, které jde, srolujte

Ptáte se proč? Je to perfektní fígl, díky kterému nebudete muset oblečení po vyjmutí z kufru žehlit. Také tím ušetříte místo a peníze za cestovní žehličku. Někteří si myslí, že pokud oblečení precizně vyskládají do kufru, nepomačká se, ale opak je pravdou. Stačí ho zabalit do ruličky, a po vyjmutí nechat vyvěsit na ramínku.

Mezery v kufru vyplňte ponožkami

Vzniklé mezery je vhodné vyplnit ponožkami, spodním prádlem nebo doplňky. Výhodu poskytují i zavazadla s vnitřním členěním prostoru – celý prostor kufru je rozdělen na dvě části textilní přepážkou. Samozřejmostí by měly být textilní popruhy, které zabrání tomu, aby se nám věci uvnitř volně pohybovaly.

Kosmetiku dejte do příručního zavazadla

Pokud se rozhodnete kosmetické produkty uložit společně s oblečením, riskujete tak, že se vám mohou vylít. Předejít tomu můžete tím, že si pořídíte kosmetickou taštičku. Ženy uvítají takzvaný beauty case – jedná se o samostatné příruční zavazadlo s vnitřním členěním. Díky tomu můžeme bezpečně uložit i nejrůznější skleněné flakonky. Zavazadlo, ve kterém přepravujeme kosmetiku, by mělo být lehké a pevné.

Nezapomeňte na léky proti běžným potížím

Ošetření v cizině by se  nám mohlo dost prodražit, proto bychom neměli zapomínat vybavit si kufr prostředky proti běžným obtížím. Leccos zvládneme vyléčit, či ošetřit sami. Jen je nutné být správně vybaveni.

Renata Bachtíková

Learn More →