Cestování

4 praktické tipy, které ocení každý milovník cestování

Kdo chce, může si plnit své cestovatelské sny i během pandemie. Pokud si svou vášeň pro poznávání nových míst a kultur nedokážete odepřít ani navzdory mnohým administrativním překážkám, směle do toho. Ale ještě před tím, než vyrazíte na další vytouženou dovolenou či expedici, se seznamte s několika užitečnými tipy, díky kterým ušetříte peníze, čas i energii.

1) Naučte se používat více vyhledávačů letenek

Naprostá většina lidí používá při hledání letenek jediný vyhledávač. Což je škoda, protože o žádném nelze říct, že je 100% nejlepší. Zatímco někdy se vám podaří sehnat nejvýhodnější letenky na Skyscanneru, jindy ušetříte s Google Flights. Pro vyhledávání letů v rámci Evropy pak využívejte vyhledávače zaměřené na nízkonákladové lety. A pokud je ve vašich možnostech časová flexibilita, neomezujte se na jediný termín.

2) Neodmítejte pohostinnost ostatních

Některé položky nemusí z rozpočtu ukousnout ani korunu. Možná vás překvapí, že zcela zdarma může proběhnout i nocleh. Stačí se na něm domluvit prostřednictvím služeb jako Couchsurfing, MovingWorlds nebo BeWelcome. Kromě značné úspory navíc poznáte zajímavé lidi. Cestovatelé, kteří pohostinství využívají, si pochvalují především autenticitu.

3) V hostelech po vás štěnice nepolezou

Pod slovem hostel se již dávno neskrývají špinavé, ponuré a skromně zařízené noclehárny. Většina hostelů je dnes naopak na velmi vysoké úrovni a nabízí spoustu muziky za málo peněz. Takže pokud se z nějakého důvodu nechcete uvelebit na něčím gauči, rozhodně tento typ ubytování zvažte.

4) Parkujte v Praze až na letišti

Pokud jste se rozhodli, že se do metropole dopravíte vlastním autem, můžete parkovat na letišti Praha přímo u terminálu. Ušetříte spoustu času a nebudete nuceni překládat zavazadla do jiného dopravního prostředku. Služba Smile Parking byla přizpůsobena aktuální pandemické situaci – je koncipována tak, aby zbytečně nedocházelo k osobnímu kontaktu, a aby byl proces odbavení i následného vyzvednutí vozu co nejkratší.