Doporučujeme

Víte, které vitamíny pomáhají posílit vlasy, nehty a pleť?

Nedostatek vitamínů se často projevuje sníženou imunitou. Lámavé vlasy a nehty, vředy v ústech, krvácení dásní, špatné noční vidění, lupy, vypadávání vlasů, červené nebo bílé boule na kůži nebo syndrom neklidných nohou jsou dalšími příznaky, jak se absence vitamínů v těle může projevit. Nejlepší vitamíny na vlasy, nehty a pleť zakoupíte v praktických baleních. Collavio recenze pomáhají s výběrem již mnoha spotřebitelům. Přidejte se mezi ně a vyberte doplněk stravy, který vám opravdu pomůže. Co vše by měly vitamíny obsahovat?

Biotin

Vitamíny B-komplex, známý také jako vitamín B7, koenzym R a vitamín H. Podporuje zdravou kůži a nehty tím, že podporuje zdravý růst buněk a napomáhá metabolismu vstřebávat sacharidy a aminokyseliny, které jsou nezbytné pro zářivou pleť a růst nehtů.

Železo

Železo je potřeba k tomu, aby vaše buňky měly dostatek kyslíku, který je zase nezbytný pro zdravé nehty a dodává vaší pokožce narůžovělý lesk. Pokud máte nedostatek železa, může být ovlivněn i tvar a vzhled vašich nehtů, pomáhá při rychlejším hojení ran, bojuje proti vypadávání vlasů a hraje klíčovou roli jak při oxidativním stresu. Mnoho žen trápí anémie, která se odráží na pokožce a je způsobena právě nedostatkem železa.

Hořčík

Když vám ve vaší stravě chybí zázračný minerál, sníží se hladina mastných kyselin na povrchu pokožky a hladina kolagenu – který udržuje pleť pružnou a vláčnou. Váš obličej bude vysušenější, nejednotný tón pleti bude také náchylný k vráskám, takže tento klíčový minerál je důležitý pro pokožku a nehty, protože pomáhá při syntéze bílkovin a tvorbě nových nehtů.

Na webu inspirativni.cz objevíte porovnání velkého množství vitamínových doplňků stravy, s pomocí webu vyberete ty správné pro vaše potíže s vlasy, nehty a pletí.