Doporučujeme

TYKRÁSO a udržitelná móda

TYKRÁSO je e-shop s oblečením. Na tom by nebylo asi nic zvláštního, kdyby… Oblečení z tohoto e-shopu není ledajaké, má totiž svůj vlastní příběh. Je to oblečení lokání, šité ze 100 % kvalitních druhů materiálů, v České republice. Má své originální střihy. Je baleno ekologickým způsobem a bonusem je doprava zdarma.

Na e-shopu si můžete objednat šaty, sukně, trička, roláky, mikiny, spací masky a doplňky – bavlněné čepice, gumičky do vlasů nebo tašky zero waste – životní styl podporující nulový odpad.

Co je udržitelná móda?

Udržitelná móda je směr myšlení, při kterém uvažujeme nad nákupem jednotlivých věcí – zda je opravdu potřebujeme. Pokud se nám něco rozbije, přemýšlíme nad tím, zda to jde ještě opravit. Jestliže to opravit nejde, můžeme rozbitou věc využít pro výrobu věci nové – staré kalhoty použijeme třeba pro výrobu kabelky nebo taštičky pro kosmetiku. Zbytky látky poslouží pro výrobu masky na spaní. Maska na spaní je šikovným pomocníkem pro klidný a nerušený spánek. Rozbil se nám oblíbený hrneček nebo talířek? Použijeme jej třeba na výrobu servírovacího mozaikového tácku. Pokud zapřemýšlíme určitě sami přijdeme na další možnosti využití starých nebo rozbitých věcí.

  • Jak se projevuje udržitelná móda na TYKRÁSO?

Veškeré materiály používané při výrobě jsou přírodního charakteru. Oblečení je šito lokálně, důraz je kladen také na životní prostředí. Každá jednotlivá kolekce je vyráběna pouze v omezeném množství. Dodavatelé jsou z Čech nebo ze Slovenska.

Jak se starat o jednotlivé kousky oblečení?

Záleží na tom, z jakého materiálu jsou vyrobené. Teplota pro praní bývá nejčastěji 30 – 40 ºC, podle druhu materiálu. Maximální teplota žehlící plochy je pak 110 ºC. Oblečení není vhodné pro bělení. Podrobné informace k jednotlivým materiálům naleznete na stránkách tykraso.cz.