Doporučujeme

Zabezpečte svůj život a najděte si stabilní práci, která vás bude nejenom živit, ale i bavit!

Prakticky každý, kdo shání nějakou práci, se po ní poohlíží na internetu. A celá tři čtvrtina z nich prohlíží pracovní portály namísto hledání práce přímo na webu konkrétních společností. A to si právě různé firmy a podniky uvědomují – a z toho důvodu jsou pracovní portály, které nabízí pracovní nabídky.

Kde je tedy nejlepší práci najít?

Samozřejmě, jak je známo, nejlepší možnost, jak práci získat, je doporučení od někoho známého. Takže se první zkuste poptat svým přátel, zda náhodou neví, kde byste se s vaší kvalifikací mohli uplatnit. Jako druhá nejvhodnější varianta je navštívit pracovní portál – zabruste tedy na internetu a jistě natrefíte na spousty lukrativních nabídek.

Jdete na pohovor! Jak zaujmout personalistu?

Největší trapas, který se vám na pohovoru může stát je, že si spletete jméno personalisty, který s vámi pohovor absolvuje. Stejně tak musíte vědět přesně, jaké produkty či služby vámi vybraná firmy poskytuje či jaká by byla vaše náplň práce. Pročtěte si pečlivě jejich webové stránky, protože věřte, že se vám personalista na nějakou kontrolní otázku jistě zeptá.

Výsledek musí být vyrovnaný!

Tím je samozřejmě myšleno, že jste oba spokojení. Jak personalista s tím, co můžete firmě nabídnout a jaké jsou vaše zkušenosti, tak vy s tím, co budete pro firmu dělat, jaké uplatnění vás bude živit a v neposlední řadě také výše mzdy.

Obecné rady na pohovor

Samozřejmostí je dochvilnost. Pokud se zpozdíte, budete již hned zezačátku v nevýhodě oproti ostatním uchazečům, kteří přišli včas.

Oblečte se slušně. Nemůžete přeci na pracovní schůzku přijít v džínách a tričku. Značí to vaši neprofesionalitu a nedostatečný zájem o nabízenou práci.

Usmívejte se! Úsměv zaujme na první pohled. Pokud tedy chcete, aby si vás personalista pamatoval, není nic jednoduššího než se prostě stále usmívat.