Doporučujeme

3 tipy, jak vybrat kvalitní a cenově dostupnou žehličku

Výběr žehličky je poměrně náročný. My jsme se vám tento výběr rozhodli usnadnit. V tomto článku tedy naleznete tři tipy, jak pořídit kvalitní žehličku.

Žehlička patří mezi základní vybavení každé domácnosti. Bez ní bychom všichni chodili v rozmačkaném oblečení. Věděli jste ale, jak se vybírá kvalitní žehlička? Pokud ne, tak právě pro vás jsme připravili tento článek.

Žehlička by měla dokonale padnout

Žehlička funguje podobně jako parní čističe Karcher, její parametry jsou ale výrazně odlišné. Absolutním základem je to, aby vám dobře padla do ruky. Možná to může znít banálně, ale dobře padnoucí úklidová technika Karcher udělá opravdu velký rozdíl. V dnešní době už se naštěstí dělají ergonomické úchyty, takže by vám měla dokonale padnout. Jestliže ale chcete mít naprostou jistotu, raději zajděte do kamenného obchodu a všechno si pečlivě vyzkoušejte. Samozřejmostí je pak dostatečně dlouhý kabel, který vás nebude omezovat v pohybu. Ten by měl být dlouhý alespoň dva metry.

Důležitý je příkon příkon

Příkon je hlavním ukazatelem toho, jak kvalitní žehlička vlastně bude. Čím vyšší příkon, tím rychle se žehlicí plocha nažhaví. Díky vysokému příkonu navíc bude schopná uvolnit více páry, což vám s žehlením ještě více pomůže. Při výběru si tedy dávejte pozor, aby příkon nebyl nižší než 1400 W. Ideální je hodnota pohybující se nad 2000 W. S příkonem úzce souvisí i další vlastnost, které byste měli věnovat pozornost – parní výkon. Ten udává, kolik gramů páry žehlička vypustí během jedné minuty provozu. Ideální je pak hodnota v rozmezí 40 – 50 g za minutu.

Hmotnost žehličky

Aby mohla žehlička co nejlépe sloužit, musí mít také dostatečnou hmotnost. S těžší žehličkou totiž nebudete muset tolik tlačit do žehlicího prkna. Veškerou práci za vás odvede tento parní zázrak. Pokud tedy nemáte žádná zdravotní omezení, vždy volte raději těžší žehličku. Při problémech se zády se nebojte sáhnout po parní stanici.