Doporučujeme

Jak vybrat to správné osvětlení

Výběr vhodného osvětlení místnosti je velice důležitý. Pokud je místnost nedostatečně osvětlená, může vás rozbolet hlava nebo oči, jste náchylnější k únavě a také práce, kterou vykonáváte vám bude trvat delší dobu. Dbejte tedy na správné rozmístění svítidel a také na jejich vhodnou intenzitu.

Nabízíme několik tipů.

Každá místnost má svá specifika

Při výběru osvětlení je důležité brát v potaz, do jaké místnosti jej právě vybíráme. Přesto by mělo platit pravidlo, že každá z místností by měla mít světlo hlavní, které má široký dosah a osvětluje celou místnost a jedno či více světel doplňkových, která budou umístěna v jednotlivých částech místnosti.

Obývací pokoj

Pro tento pokoj jsou vhodné například moderní lustry. Jsou nejen stylové, ale skvěle doplní každý interiér. Měly by dávat rovnoměrné a neutrální světlo.

Jako doplněk k osvětlení, který využijeme například při čtení, poslouží designová stojací lampa, která navíc dodá prostoru příjemnou atmosféru.

Kuchyně

Pro tuto místnost je ideální zářivka, která zajistí dostatek světla pro bezpečnou práci. Umístěte ji nad kuchyňskou linku. Kromě zářivky lze využít bodová LED svítidla. Ideální barvou je bílá. Pokud máte v místnosti i jídelní stůl, umístěte nad něj závěsné svítidlo se stínidlem. Barevně jej slaďte s barvou místnosti.

Ložnice

Tady není potřeba velký jas, proto můžete volit svítidla s menší intenzitou, která doplní luxusní stolní lampy. Milým doplňkem mohou být i světelné profily nebo LED pásky, které dokreslí atmosféru celé místnosti.

Jestliže máte v ložnici šatnu, využijte bodové osvětlení.

Koupelna

Tato místnost má svá specifika, neboť je zde vlhko a pára. Nicméně opět je potřeba volit několik druhů světel – stropní svítidlo pro celkové osvětlení místnosti umístěte na střed místnosti. Může svítit žlutým světlem. Nezapomínejte na osvětlení zrcadel, tady sáhněte do nabídky osvětlení bílého, které nezkresluje.