Je možné na online seznamce navázat vážný vztah?

Tuto otázku si obvykle říkal každý, kdo na online seznamce začínal hledat vážný vztah. Většina to prostě vyzkoušela a to je přesně ono! Základem je jít do toho, zkusit štěstí a nechat se příjemně překvapit. Berte to tak, že žádný začínající vztah vlastně není a nemůže být ze začátku vážný a je potřeba nějak začít. Pojďme tedy na online seznamku a zkusme své štěstí!

Jakou seznamku zvolit?

Kde začít? V podstatě bude stačit obyčejná, obecná seznamka, kde jsou nějací lidé. Až později, když se nedostavuje výsledek, nebo chcete rovnou zvýšit své šance, můžete vyzkoušet nějaké tématické seznamky, které jsou zacílené třeba podle věku – seznamka pro seniory, nebo podle zájmu – seznamka na nějakém portále, třeba o rybolovu, cestování a podobně. Pokud máte nějaký koníček nebo zájem s vysokou prioritou a váš protějšek to bude muset tolerovat, je vhodné hledat někoho, kdo to má tak jako vy a třeba svůj vážný vztah založíte právě na tomto. My ale pojďme na seznamku, která není jakkoliv omezená a zároveň na ní bude velký počet uživatelů.

Jak zvýšit své šance na maximum

Už to, že se rozhodnete pro seznamování online, je velký krok dopředu. Ale pokud chcete skok dopředu, je potřeba dodržet některé náležitosti, abyste byli svému štěstí opravdu co nejblíže a nedělali zbytečné chyby, kterými si seznamování sami zkomplikujete. Pojďme se podívat na pár věcí, na které si určitě dejte pozor při seznamování. A nezáleží na tom, jestli hledáte vážný vztah pro založení rodiny, flirt, nebo kamarádku.

Seznamovací profil nebo inzerát

Na každé seznamce se musíte registrovat a vyplnit svůj seznamovací profil, nebo přidat nějaký inzerát. A tady to začíná! Inzerát typu „Jmenuji se Jana, jsem blond a hledám modrookého muže s vyřešenou minulostí“ je sice stručný, ale řekne vám něco zajímavého, nebo užitečného, podle čeho by vás takový člověk zajímal hlouběji? Ne.

Dejte si opravdu záležet a vyplňte těch pár řádků důkladně, napište, co máte rádi, co vás baví, jaký máte přístup k životu, na čem vám záleží a podobně. Pouhá věta o vás může říci téměř vše, oslovit podobně smýšlející lidi a naopak odradit ty, kteří to nemyslí vážně, nebo prostě nejsou stavění pro vážný vztah.

Nejlepší fotky na seznamku

Jaká je ta nejlepší fotka, kterou na seznamku můžete umístit? Tak za prvé vaše. Dále by měla být aktuální, přirozená a měla by vás vystihovat tak, jak vás lidé běžně znají. Případně se hodí fotky, na kterých jste v situacích, které vás baví. Takže klidně fotka z výletu, v přírodě, na kole, v bazénu. Určitě se vyhněte neaktuálním, nebo profi fotografiím – například ze svatby, z profi focení atd. Intimní a lechtivé fotky nejsou také zrovna ideální pro hledání vážného vztahu na seznamce. Nemyslíte?

Aktivní vyhledávání lidí a komunikace s nimi

Když už máte svůj profil, je vhodné omrknout také profily ostatních uživatelů, což je obvykle velice jednoduché. Stačí se podívat do kategorie „Vážný vztah“ nebo tak něco, z předvoleb vybrat pohlaví, věk a třeba lokalitu. Necháte si vyfiltrovat okruh lidí, kteří by vás mohli zajímat a podle sympatií můžete obvykle na každé online seznamce napsat zprávu nebo vzkaz konkrétnímu uživateli. Buďte aktivní, slušní a zdvořilí. Pokud se dočkáte nepříjemné odezvy, není nic lepšího, než takového člověka ignorovat a pokračovat dál v hledání.

Vážný vztah vyžaduje i trochu vážnosti na seznamce

V podstatě to, jak se prezentujete na seznamce, jaké fotky zveřejníte a jak komunikujete s ostatními, tak to vše jsou signály, které by měly té druhé straně říkat, koho a co vlastně hledáte a zároveň co si určitě nepřejete. Takže si dejte záležet a přizpůsobte své chování na online seznamce tomu, co hledáte a očekáváte. Při online seznamce platí dvojnásob přísloví, že každý je strůjcem svého štěstí. Takže to berte trochu vážně a uvidíte, že dříve či později narazíte na někoho, s kým se to vyvine směrem k vážnému a krásnému vztahu. Pro začátek můžete zkusit třeba štěstí na randinu.