Toužíte mít klidný vztah a pohodovou rodinu?

Každý z nás jistě touží po klidném a harmonickém vztahu. Realita je však mnohdy úplně jiná. Co udělat pro to, aby byl doma klid a rodina byla spokojená?

Pravidla hned na počátku

Pokud jste si našli partnera či partnerku, se kterým chcete trávit svůj život a toužíte po klidu a pohodě, je potřeba si hned na začátku ujasnit, co každý z vás očekává.

Nejčastějším důvodem k neshodám jsou, vedle výchovy dětí a žárlivost, finance. Muž a žena má na finance jiný pohled. Je vhodné se předem domluvit na rodinném rozpočtu a financích. Ušetříte si tak nejen starosti, ale právě i ty peníze.

Partnerské potřeby

Lásku projevuje každý z nás jiným způsobem, někdo veřejně, jiný nikoli. Možná toužíte po tom se s partnerem vodit za ruce, jemu je to však nepříjemné. Mrzí vás, že vám občas nedonese malou pozornost? Zamyslete se nad tím, zda to nevyváží fakt, že se na něj můžete vždycky spolehnout, že je tu vždy, když jej potřebujete. Vždy je vám oporou, vždy vám pomůže a poradí. Není to dostatečný důkaz toho, co k vám cítí?

Řešení sporů

Žádný vztah se neobejde bez občasných rozepří. Důležité je však, jak rychle je umíte vyřešit a najít z nich východisko schůdné pro oba. Je lepší říci hned, co vám vadí, než to v sobě dusit. Někdy tato upřímnost pomůže pročistit dusnou atmosféru. Než však něco řeknete, zvažte co a jakým způsobem. Někdy stačí jedno slovo a dokáže napáchat velké škody. Důležité je, abyste také uměli vyslechnout toho druhého, zapřemýšlet nad tím, co vám říká a zda to tak opravdu je.

Rodinné ctnosti

  • Trpělivost – někdy se vyplatí chvíli počkat.
  • Pochopení – paličatost nikam nevede.
  • Velkorysost – nevyčítejte a buďte nápomocní.
  • Upřímnost – vždycky se vyplatí.
  • Laskavost – úsměv je silnější, než jakákoli jiná zbraň. Bude-li atmosféra doma laskavá, všichni se budou cítit dobře.
  • Odpuštění – nikdo nejsme neomylný a každý občas udělá nějakou chybu. Budete – li umět odpouštět, uleví se jak vám, tak i ostatním.