Doporučujeme

Pestrá nabídka podlah

Tak jako v jiných oblastech našeho života dochází i ve výrobě podlahových krytin k překotnému vývoji. V minulosti byl výběr zúžen maximálně na dřevěné parkety a linoleum. V dnešní době jsou na trhu nabízeny různé podlahy, ovšem dřevo bude stále oblíbené. Ať už v podobě parket, plovoucí podlahy nebo různých imitací dřeva.

Dřevěná podlaha

Dřevo se jako přírodní materiál těší stále velké oblibě v nejrůznějších formách. Rovněž dřevěné podlahy navozují v jakémkoliv interiéru příjemnou atmosféru a vyvolávají pocit pohody a tepla. Dřevěná podlaha má tu výhodu, že se hodí jak k rustikálnímu nebo starožitnému nábytku, tak k modernímu vybavení bytu. Navíc lze dřevo kombinovat s kovem, sklem, kamenem i plastem. Jelikož technologie výroby dřevěných podlah prodělala v posledních letech velký skok dopředu, můžete si vybírat z mnoha dřevin, vzorů i barev. Například parketové podlahy jsou nabízeny v široké škále nejrůznějších dřevin, jako je bambus, borovice, buk, dub a jiné. Používají se v mnoha obytných prostorách a díky své kvalitě se vracejí i do veřejných prostor, jako jsou hotely, kavárny či restaurace.

Laminátová podlaha

Laminátové podlahy jsou elegantní a trendovou alternativou dřevěných parket. Většinou se jedná o napodobeniny dřeva i jiných materiálů. Laminátová podlaha je podlahová krytina vyráběná lepením několika vrstev. V poslední době patří k nejoblíbenějším krytinám a vybírat si můžete ze sedmi stovek vzorů. Na první pohled je mnohdy k nerozeznání od parketové podlahy. Je použitelná do všech místností v bytě, ale i ve veřejných prostorách. Kvalitní laminátová podlaha je odolná vůči poškrábání, úderům i chemikáliím. Snadno se udržuje a lze ji také použít na podlahové topení.

Vinylová podlaha

O vinylových podlahách se hovoří jako o podlahách budoucnosti. K jejich přednostem patří antistatické a antibakteriální vlastnosti, nehořlavost, pružnost a odolnost vůči opotřebení. Vinylová podlaha poskytuje příjemnou a tichou chůzi. Její údržba je velice jednoduchá, jelikož prach a nečistoty lze odstranit pomocí vlhké utěrky. O vinylových podlahách se hovoří jako o podlahách budoucnosti. Výhodou je rovněž snadná a rychlá pokládka i přijatelné ceny.