Cestování

Ubytování Adršpach

Málokde uvidíte tolik romantických a fascinujících skalních útvarů a zákoutí jako v Adršpaško-teplických skalách. Jedná se o skalní město na severu východních Čech, které je nejdivočejší a největší ve střední Evropě.

Skalní město je natolik rozsáhlé a pozoruhodné, že se vyplatí strávit zde několik dnů, a stále budete mít co obdivovat. Turisty přitahoval tento přírodní unikát již od 18. století, kdy ovšem vypukl několikadenní požár, který zničil okolní vegetaci. Paradoxně tak ovšem umožnil vyniknout jedinečné skalní útvary. Proto zde začaly být budovány turistické stezky a skály si oblíbili i horolezci.

Dovolená v Adršpašsku je dobrou volbou i pro rodiny s dětmi. V okolí najdete spoustu ubytovacích možností. V pohodlí svého domova si můžete na internetu vybírat z pestré nabídky hotelů, penzionů i soukromí, nebo si pronajmout některou z nabízených chat či chalup.

1280px-Adršpach_from_air_3

Jedním z mnoha je soukromý Penzion Pod lesem ve vesničce Hodkovice u Adršpachu – Jívka. Nachází se poblíž skal a je vhodný pro turisty i horolezce, ale také pro cyklisty, pro které jsou k dispozici cyklostezky, vedoucí krásnou krajinou kolem Adršpaško-teplických skal. V dosahu skal je i pension Dita v Teplicích nad Metují, rodinný penzion Selský dvůr nebo apartmány U Kozárů. Jen kousek od vstupu do skal najdete kvalitní ubytování v rodinném penzionu Adršpach. Kromě pohodlí vám poskytne i krásný výhled na okolní skály. Poblíž vstupu do skal se můžete ubytovat i v dalších zařízeních, jako je například penzion Adršpach Báry a Hynka, nebo hotel Javor, který vám poskytne romantické ubytování, výbornou kuchyni, dětské hřiště, letní terasu i vlastní parkoviště. Přímo v centru obce Adršpach můžete využít služeb penzionu U Karabiny, který vám poskytne ubytování v pokojích s vlastním příslušenstvím, restauraci i letní posezení.

Méně nároční turisté mohou využít kempu Kamenec v Teplicích nad Metují, který je vybudován na klidném a slunném místě nedaleko Adršpašsko-teplických skal. V kempu je možno zahrát si volejbal či nohejbal na hřišti, nebo se koupat ve veřejném koupališti pár kroků od kempu.