Ubytování Vizovice

Městečko Vizovice leží na východ od Zlína v nádherné kopcovité krajině. Samotné Vizovice se nacházejí v kotlině obklopené strmými a zalesněnými kopci Vizovických vrchů.

Stéká sem celkem sedm potoků a kromě malebné přírody najdete ve Vizovicích například půvabný barokní zámek s parkem. Do podvědomí lidí se Vizovice dostaly také zdejší Jelínkovou likérkou, která vyrábí tradiční valašský nápoj slivovici. Pokud si chcete užít typickou vizovickou tradici, navštivte tento kraj v době Trnkobraní. Ochutnáte nejen slivovici, ale také krásně zdobené vizovické pečivo a poslechnete si vystoupení některých lidových souborů. Vizovice se proslavili m.j. také písničkami skupiny Fleret a jako rodiště známého herce Bolka Polívky.

Vizovice jsou nazývány branou Valašska a zdejší krajina je jako stvořená pro dovolenou naplněnou turistickými výšlapy po okolních kopcích. Jednou z mnoha možností je například naučná stezka žokeje Josefa Váni, rodáka z nedaleké obce Slopné. Na své si zde přijdou i houbaři a cykloturisté.

1280px-Zamek_Vizovice_06

Ubytovacích možností je zde velký výběr a určitě najdete to, co hledáte. Můžete si vybírat i v pohodlí svého domova, neboť na internetových stránkách je pestrá paleta nabídek hotelů, penzionů a soukromých apartmánů.

Výborné ubytování najdete například v nedaleké obci Všemina severně od Vizovic, která leží v nadmořské výšce 370 m po obou březích potoka Všeminka mezi rozlehlými lesy. Můžete se ubytovat v objektu, který je provozován jako eko-farma se spoustou zvířat a rybníkem. Apartmán je součástí domu rozděleného na dvě části s nezávislými vchody pro domácí a klienty. Toto ubytování je ideální pro rodiny s dětmi, pro které jsou zde i houpačky, prolézačky a pro dospělé venkovní posezení. Můžete se zde aktivně podílet na chodu farmy a ochutnávat domácí produkty, jako je kozí mléko, sýr, vajíčka apd.

Pohodlnější turisté se mohou ubytovat v Aktivitypark hotelu Všemina, který nabízí příjemné prostředí, kompletní sportovní, konferenční i další služby. Ve Vizovicích a blízkém okolí je nabízena k pronájmu řada soukromých chat a chalup, které jsou rovněž na internetu.