Cestování

Za lázněmi v Karlových Varech

Karlovy Vary jsou metropolí Karlovarského kraje na západě Čech. Již mnoho let jsou proslulé svým lázeňstvím a z tohoto důvodu jsou nejnavštěvovanějším lázeňským městem v Čechách.

Kromě lázní jsou Karlovy Vary známé i dalšími zajímavostmi. Je to například známá Becherovka. Tento likér se v Karlových Varech začal vyrábět v r. 1807 a postupně se stal známý nejen v Česku. Neméně proslulý je i Karlovarský porcelán. Karlovy Vary proslavil v posledních desetiletích také mezinárodní filmový festival, který se každoročně koná vždy počátkem července.

Karlovarské lázeňství je založeno na využívání zdejších minerálních vod, které mají léčivé účinky. Minerální vody vnikají v granitovém krystaliníku v hloubkách kolem 2 km. Zdejší minerální voda má velice blahodárné účinky na žaludeční, jaterní a střevní choroby. V Karlových Varech je 12 minerálních pramenů, ze kterých minerální voda vyvěrá o teplotě od 30° do 73° C. Tohoto unikátního přírodního úkazu bylo využito k léčení lidí, kteří sem přijíždějí nejen z České republiky. K dizpozici mají několik lázeňských domů, kde lázeňští hosté naleznou komfortní ubytování a v klidu a pohodě se mohou věnovat lázeňským prodedurám. Pověstné jsou i karlovarské kolonády, kterých je několik a jejímiž součástmi jsou termální prameny. Zde si lázeňští hosté i další návštěvníci Karlových Var mohou nabírat minerální vodu do typických nádobek s náústkem a během korzování po promenádě ucucávat léčivou vodu.

1280px-Pupp

V lázních Karlovy Vary můžete strávit pobyt proložený lázeňskými procedurami, vycházkami i výlety do okolí. Můžete zvolit klasický lázeňský, relaxační a wellness pobyt, nebo netradiční víkendový, svatební nebo vyloženě romantický pobyt pro dva. Vybrat si můžete některý z lázeňských domů, jako například Grandhotel Pupp, hotel Prezident, lázeňský dům Morava, Purkyně, Tosca a celé řady dalších. Skvělé ubytovací podmínky najdete i v mnoha karlovarských penzionech, ve kterých je pobyt o něco levnější oproti hotelům.