Cestování Novinky

Rozmrzněte u zimních výletů

Teplo domácího krbu je v chladném obdobím vyhledávanou relaxací, ale samotná zimní sezona je přeci jen závratně dlouhá na to, abychom ji strávili na pohovce. Dokonce i chladné počasí přeje příjemným výletům, které zlepší náladu a pomohou odbourávat přebytečné vanilkové rohlíčky spořádané před obrazovkou při sledování pohádek.


Jestliže potřebujete rozhýbat zamrzlé klouby a ztuhlé svaly, máme pro vás několik zimních tipů, které již samotným zimním názvem lákají k prohlídce.

Děčínský Sněžník

Rozmrzněte u zimních výletů 1Skutečně kouzelné místo, které kopíruje horské klima i přes skutečnost, že se nenachází příliš vysoko. Jeho unikátnost spočívá v tom, že se jedná o nejvyšší stolovou horu v Čechách a jeho výšlap není příliš náročný. Aktivnější si ho mohou zkusit pěšky, ale méně aktivní lidé ho mohou zdolat i s vozem, jelikož je protkán asfaltovou cestou.

Vyhledávaným místem na je zde stejnojmenná kamenná rozhledna, pod kterou se nachází restaurace s příjemným občerstvením. Jen je potřeba počítat s tím, že na jídlo budete čekat i 2 hodiny. Po celém okraji stolové hory je za jasného počasí vidět do širokého okolí. Romantický ráz dokreslují volně rozházené pískovcové balvany a vyhlídky, kterých se zde nachází nespočet.

 

Sněžka

Rozmrzněte u zimních výletů 2Pokud jste ještě nesplnili vlasteneckou povinnost a nevyšplhali ani jednou na nejvyšší horu Česka, tak se vám v zimě nabízí ideální příležitost. Dokonce i fyzicky méně zdatní mohou okusit cestu k vrcholku, který je ve výšce 1603 metrů nad mořem. Pokud vás nezaujme Polská bouda, Nová Česká Poštovna, ani Kaple sv. Vavřince, tak překrásný výhled určitě ano. Výhled je fascinující a je jedno jestli budete obdivovat zasněžené vrcholky kopců nebo obří důl, ze všech stran lze shlédnout nezapomenutelné panorama. Funguje zde i lanová dráha, která poskytne 20-ti minutovou
podívanou.

 

Zámek Lednice

LedniceLednický zámek rozhodně není místem, kde by návštěvníci zmrzli, ale naopak pookřejí nad jeho krásou. Jedná se totiž o jeden z nejkrásnějších gotických zámků. Jako jeden z mála je otevřen i v
zimní sezoně a nabízí prohlídky vnitřních prostorů i celé zámecké zahrady.

Právě zde je možné narazit na unikát, jediný český minaret který je vysoký téměř 60 metrů. Prostory samotného zámku
nabízí vyřezávaný gotický nábytek, ručně malované tapety a řadu místností, které svojí krásou doslova seberou dech. Není divu, že Lednicko-valtický areál patří do seznamu UNESCO.

Ledovcová jezera

Za ledovým dobrodružstvím je ideální vyrazit na Šumavu, kde se nachází skutečná ledovcová jezera. Ačkoliv si v jezerech v zimě nezaplavete, tak se k nim nabízí několik stezek, které jsou za pěkného počasí v zimě tím pravým odreagováním. Za impozantní místo je považováno především Plešné jezero, které zde sice není největším, ale je snadno přístupné a nabízí výhled na 250 metrů vysokou jezerní stěnu a morénu, která vznikla ústupem ledovce.