Domov Novinky

Snadná údržba ubrusů, když máte děti

Je to zajímavé, jak z domácnosti mizí používání ubrusů. Někdo si pořídí na stůl jen dekorační dečky, jiný běhoun, ale někdo už vůbec nic. Je to škoda, že se v domácnostech velmi často objevují ubrusy jen na Velikonoce nebo Vánoce. Přitom je širší pole výběru materiálů a vzorů, než jen PVC ubrusy s retro motivy.

 Čím je ubrus dnes a jak ho vylepšit

Ubrus Dříve byl ubrus naprostou samozřejmostí, dnes je v mnoha domácnostech chápán spíše jako přežitek. Omyl, ubrusy totiž nabývají moderních hodnot, které v domácnosti vytvoří i luxusní dojem. Kdo se pod talířem nespokojí jen tak s něčím, může se v tomto článku hodně dozvědět a inspirovat se. Malé děti vám ho navíc nemusí každý den patlat svými ručičkami, když na něj položíte velkou desku z tvrzeného skla. Tím si opravdu zkrátíte údržbu ubrusu na minimum, protože stůl bude stačit jednoduše přejet po desce vlhkým hadříkem a trochu sklo vyleštit.

jadr-red-jacquard-clothToho samého efektu se dá využít v případě umělohmotných ubrusů (dnes již bez gumového vzhledu), které také stačí jen setřít a zase rozložit zpátky na stůl. Novinkou jsou ubrusy zdobené linorytem, kde si základ bílého ubrusu vyzdobíte sami podle vlastních představ.

 Ubrusy s teflonovou vrstvou

Ubrus ze speciálních tkanin s teflonovou vrstvou se stal hitem. Nemusíme ho sáhodlouze představovat, jeho technologie předčí vaše očekávání. Rozlitý obsah tekutiny vysajete ubrouskem (tomu se s dětmi nevyhnete) a je zase čisto, nehledě na to, že vypadají asi nejatraktivněji ze všech druhů ubrusů. Moderní koncept domu tak s tímto unikátem rozhodně podpoříte.

Ač je trochu vyšší pořizovací cena, tento ubrus vám poslouží pro další generace, je totiž velmi kvalitní, tudíž i dlouho životný. Stále se ovšem najdou lidé, kteří si na stůl položí tradiční plátěný ubrus, který hodí po potřísnění jen do pračky bubnu a poté vyžehlí. Dezény ubrusů podléhají různým moderním proudům, takže si není problém vybrat přesně na míru. Jsou také o dost zajímavější, i co se týče tvarů, např. ovály a další prostřihování.