Novinky Recepty

Připravte dětem kokosové řezy

Kokosy

Chybí vám do sbírky recept na vláčné řezy? Určitě se vám bude hodit tento, je plný zajímavých chutí a vydrží v lednici několik dní. Pokud už se tedy nemůžete dočkat, pojďme se podívat na recept.

Ač je tu v hlavní roli kokos, výsledný efekt vás překvapí. Řezy nejsou vůbec suché, jsou krásně kypré a velmi lahodné. Děti je prostě milují. Jsou ideálním řešením na dětskou párty. V zimě můžete recept kromě kokosu obměnit vlašskými ořechy a v létě třeba jahodami.

Co budete potřebovat:

kokosove rezyNa těsto si připravte 4 celá vejce, 1 hrnek třtinového cukru, ½ hrnku strouhaného kokosu, ½ – 1 hrnek hladké mouky, 1, 5 prášku do pečiva. Vejce si rozklepněte do mísy, přidejte cukr, olej, kokos a prosátou mouku s práškem do pečiva. Nyní už jen zbývá suroviny řádně spojit, nejlépe ručním šlehačem. Těsto vylijte na vyšší plech a pečte na 170 stupňů asi 30 minut. Těsto je hotové, když do něj píchnete špejlí a nezůstane vám na ní nic. Mezitím, co se těsto peče, si připravte krém.

Na krém je potřeba 1 ks pudinkového kokosového prášku, 1 hrnek mléka, ½ hrnku kondenzovaného mléka Salko, ½ hrnku strouhaného kokosu, ½ kostky másla. Pudink se připraví až na malý rozdíl obvyklým způsobem, jen s méně mlékem. Do ještě horkého hustého pudinku se vlije kondenzované mléko a přisype kokos. Umixuje se hmota, která se nechá vychladit (šlehač si nechte zatím při ruce). Když pudink vychladne, je do něj potřeba zašlehat ještě povolené máslo.

Na prokrojené těsto lze jako první vrstvu dát malinovou zavařeninu, tak chutná dezert opravdu nejlépe. Poté krém a přiklopit druhou polovinou těsta, které se opět potře marmeládou nebo už jen krémem a posype strouhaným kokosem – lze experimentovat. Recept je velmi rychlý a chutný. Vypadá atraktivně, přitom je z levných surovin. Kdo ho okusí, zákonitě si řekne o recept, je výborný.