Novinky Recepty Zdraví

Babské rady VII.

Víte, jak pracovat s obklady, bez kterých se z minulých Babských rad prostě neobejdete? Taky tak moc milujete komáry a jinou havěť? Jste ve složité životní situaci, pod neustálým stresem a s pásovým oparem?…

 

Štípance

Babička by Vám nejen na komáří štípance doporučila aplikaci vepřového sádla.

I 100 mililitrů Alpy nebo 50% líh s 1 lžičkou hřebíčku, po týdnu louhování pomůže jako mazání. Na večír si namažte čelo a paže, krásně to voní, dobře se pak spí a komár odbzučí pryč

 

Opar

Pásový opar hned v začátku potřeme šťávou z netřesku střešního. Z omyté rostliny naškrábeme šťávu a opar jí potíráme. Potíže a bolesti brzy odezní, ne však u zastaralého oparu.

Při oparu na rtu natřeme postižené místo pastou na zuby. Opar tak zaschne, a poté jej namastíme krémem.

Drobné spáleniny nebo opařeniny zase potíráme bílkem.

 

Páteř

Problémy s krční páteří (blokace, migrény aj.) vyřešíte následovně: uvolněte si kloub u pravé nohy kroužením, masírováním nebo cvičením. Jedná se o menší nebezpečí, než u „křupnutí“ hlavy. Ze začátku kloub u palce sice bolí, ale zhruba po týdnu vše přejde.

 korenarky

 

Obklady na neduhy

Suroviny na obklady musejí být vždy čerstvé. Při každé aplikaci je potřeba vyrobit nový obklad, který by měl být v teplotě těla, to znamená, že například tvaroh před rozbalením ohřejeme v teplé vodě. Obklady necháme působit vždy dvě hodiny.

  • Záněty

Na jakýkoli zánět v těle je výborný obklad z cibule a měkkého tvarohu. Kostku ohřátého tvarohu smícháme se dvěma nadrobno nakrájenými cibulemi, a poté zabalíme do vlněné látky a přiložíme na postižené místo. Máte-li citlivou pokožku, namažte nejdříve místo pod obkladem doma škvařeným sádlem. Na látku pak dáme ještě igelit, a poté pevně obmotáme obinadlem k tělu. Teple se oblékneme a ležíme v klidu.

  • Revmatismus a nachlazení

Nasucho ohřejeme hrst soli, tu zabalíme do pleny nebo šátku a přidáme na čelo, klouby a kříž.