Doporučujeme

Nejčastější chyby v péči o pleť. Děláte je také?

Kdo by si nepřál mít pleť jako obrázek? Bohužel ale mnohdy děláme základní chyby, a proto stále nejsme s výsledkem svého vzhledu spokojeni. Podívejte se na nejčastější chyby v péči o pleť. Je to také váš případ?

Zapomínáte na kolagen?

Když nám je dvacet, máme hladinu kolagenu v kůži v pořádku. Od tohoto věku začíná jeho hodnota postupně klesat, a to o více než jedno procento ročně. Kolagen je přitom zodpovědný za pružnost a zdravý vzhled naší pokožky. Pokud jej máme nedostatek, kůže má sklony k tvorbě vrásek a rychlejšímu stárnutí. Hydrolyzovaný kolagen bychom proto měli pravidelně doplňovat. Mnoho lidí na to ale zapomíná a výsledkem je kůže, která má sklony k rychlé tvorbě vrásek.

Berete odličování vážně?

V případě, že na pleti přes noc zůstanou líčidla, dochází k jejímu nadměrnému zatížení. Ucpané póry se doslova dusí, jemná kůže pod očima je namáhána. Pleť, kterou ve večerních hodinách nevěnujete potřebnou péči, má sklony k vysušování, přemašťování se a k rychlejšímu stárnutí. Každý večer by mělo být mantrou dokonalé odlíčení celého obličeje. Poté pleť ošetřete a nechte volně dýchat.

Horká voda škodí

Zatímco chladná voda kůži nijak nevadí, horká ano. Při horké sprše nebo vaně dochází k narušení ochranné lipidové vrstvě na kůži. Pokud jste si dosud dopřávali pravidelné soukromé lázně, nezapomeňte po nich pokožku celého těla pořádně hydratovat. Pleť byste horkým proudům neměli vystavovat vůbec. Mytí vlasů by také mělo probíhat pouze vlažnou vodou.

Jak to máte s návštěvou kosmetiky?

Pravidelná profesionální péče o pleť se na kvalitě pokožky dokáže pořádně podepsat. Pokud máte svého odborníka, který se o vaši pleť stará pravidelně, máte vyhráno. Zřejmě již moc dobře ví, které produkty jsou pro vás vhodné, a při každé návštěvě vám také vyčistí a vyživí pleť. Pravidelná profesionální péče se vám vyplatí, protože vaše pleť bude stárnout mnohem pomaleji. Navíc nebude zatížena nevhodně zvolenou kosmetikou.