Doporučujeme

Na co hledět při výběru připojení k internetu?

Počet domácností, které nemají připojení k internetu, rok od roku klesá. To jenom ukazuje na to, že se v dnešní době jedná o něco zcela běžného. Pokud i vy pro svou domácnost připojení k internetu hledáte, podívejte se na věci, které je dobré při výběru zohlednit. Jedině tak máte jistotu, že vyberete správně.

Rychlost připojení

Těžko hledat důležitější parametr, než je právě rychlost připojení. Konkrétní hodnoty volte podle toho, k čemu plánujete internet využívat. Je rozdíl, zda se jedná jenom o běžné využití na hledání informací, nebo máte v plánu stahovat data, či sledovat televizi. Velkou výhodu mají hlavně větší města. Příkladem je internet Olomouc, kde je možné využít služby od Pripojto.cz. Pokud se do volby správné rychlosti ponoříme hlouběji, zajímejte se o tyto tři parametry:

  • Download
  • Upload
  • Ping

Druhy připojení

I toto je důležité zohlednit. Dnes lze volit ze dvou možností. A opět platí, že velká města, jako třeba internet Liberec, zde mají určitou výhodu. Klasikou je bezdrátové připojení. Jedná se o šíření vzduchem, což má výhodu v tom, že ho lze využít i v odlehlejších oblastech. Druhou možností je připojení kabelové, dostupné ale jenom tam, kde jsou již připraveny sítě. Obě varianty se liší také rychlostí, kdy bezdrátové je obecně pomalejší, než připojení kabelem.

Cena za připojení

Důvodem, proč se internet dostává do domácností stále více, je také to, že výrazně klesá jeho cena. Rozhodně se nejedná o nijak výraznou položku v rozpočtu jedince, nebo rodiny. I cena je tak jedním z důležitých parametrů, pokud připojení vybíráte. Co je dnes v podstatě běžným standardem? Je to suma, která měsíčně dělá okolo několika set korun. Této orientační částky se v rámci svého výběru držte. Samozřejmostí je, že se cena odvíjí také od rychlost připojení, nebo různých doprovodných služeb, které poskytovatel nabízí.