Krása

Kosmetika téměř zdarma

Při přípravě jídla vzniká spousta odpadu – slupky, skořápky, listy……Nevyhazujte je, ale využijte je pro svůj půvab.

Okurka – zklidní pleť

Má stejné účinky jako Aloe vera. Zklidňuje a regeneruje podrážděnou kůži. Využít můžeme třeba jen slupky, které bychom jinak vyhodili. Ideální jsou pro mastnou pleť. Látky v nich obsažené stahují póry a podporují její čištění. Zklidnit nám pomohou také opuchlá víčka.
Slupky navrstvíme na obličej a necháme pár minut působit, poté smyjeme vodou.

Víno nejen ke konzumaci

Pokud vám zbylo doma nedopité červené víno, bylo by škoda ho vylévat. Použít ho můžete k výrobě extra výživné pleťové masky, která vás omladí.
Do misky rozklepněte 1 vejce, přidejte 5 lžic červeného vína a 2 lžíce medu. Směs naneste na umytý a odlíčený obličej, nechte 20 minut působit a poté spláchněte vlažnou vodou.

Rýžový odvar pro krásné vlasy

Vařili jste k obědu rýži a vodu z ní chcete vylít? Nedělejte to. Rýžová voda obsahuje vitamíny, které mohou prospět vlasům.
Po umytí hlavy spláchněte vlasy rýžovým odvarem. Nechte působit 3 minuty a poté důkladně opláchněte.

Citron bělí a změkčuje

Vymačkaná šťáva z citronu je skvělá věc. Použít ji můžeme k bělení nehtů či zubů nebo ke změkčení kůže na loktech.
Půlku citronu posypte jedlou sodou a potírejte jím lokty, zhruba po dobu 10 minut. Poté kůži osušte a natřete výživným krémem.

Slupky z brambor kryjí šediny

Do kastrolu vložte 3 hrsti slupek od brambor, zalijte půl litrem vody a 5 minut vařte. Poté vodu sceďte a nechte vychladnout. Mezitím si umyjte vlasy, na šediny naneste třikrát po sobě štětečkem odvar. Obarví je.

Kávový logr proti celulitidě

Působí jako přírodní peeling. Vyčistí a zjemní pleť a díky vysokému obsahu kofeinu ji úžasně prokrví.
5 lžiček kávového logru smícháme s 5 lžičkami cukru a šálkem kvalitního olivového oleje. Směs naneseme na problematické partie (stehna, hýždě, boky) a krouživými pohyby je masírujeme. Po pár minutách smyjeme.

Banánové slupky na migrénu

Banán obsahuje draslík, který pomáhá tlumit bolest. Stejnou schopnost má i banánová slupka. Když si ji na chvíli položíte na čelo nebo zadní část krku, bolest hlavy pozvolna odezní.