Krása

Vytvarujte si obočí

Pokud má vaše obočí správný tvar, hustotu a barvu, dokáže s vaším obličejem udělat víc, než byste si mohla myslet. Obočí se může stát dominantou vašeho obličeje a dokonce může ovlivnit to, jaký dojem uděláte na své okolí.

Jak ale docílit těch správných tvarů, které jsou vhodné pro váš tvar obličeje a jaké jsou současné módní trendy?

Ideální linie

Každý má obočí jinak tvarované a jinak umístěné. Někdo jej má klenutější, další zase vysoko posazené, někomu tvoří oblouk a dalšímu zase rovnou linii. V žádném případě se nesnažte tvar svého obočí radikálně měnit či překreslovat. Výsledek by nemusel být vzhledný. Většinou platí, že příroda nám nadělila to, co se hodí k našemu obličeji. Při úpravě obočí je tedy potřeba respektovat jeho přirozenou linii. Postačí odstranit chloupky, které jsou navíc a dokreslit to, co chybí.

Pokud chcete tvarovat obličej doma, ideálním časem je večer po koupeli. Kůže je napařená a trhání je tak méně bolestivé. Pokožku napněte mezi prsty a chloupky trhejte po jednom ve směru růstu. Chcete-li kůži jemně znecitlivět, můžete obočí přejet kostkou ledu. Pro trhání používejte kvalitní pinzetu, která má zkosený tvar, lépe se vám budou zachycovat chloupky. Pamatujte, že linie chloupků musí zůstat širší u kořene nosu, směrem ke spánkům se pomalu a pozvolna ztenčují.

Tvar obočí podle typu obličeje

Pokud máte oválný obličej, je k němu vhodný jakýkoli tvar obličeje. V případě, že váš obličej má tvar trojúhelníku, volte tvar obočí jemně zakulacený, který se směrem k vnějšímu konci zužuje.U obličeje hranatého by měla linie vést rovnoběžně s horní křivkou čelisti. Pokud je váš obličej kulatý, mělo být být obočí ostřeji lomené, zdůrazní tak vaše oči. Pro podlouhlý obličej je vhodný plošší a rovný tvar obočí. Díky tomu váš obličej opticky rozšíří.