Krása Zdraví

Nalaďte se podle věku – 1. díl

Každá žena přemýšlí nad tím, co dělat, aby byla stále fit, plná síly a vypadala krásně. Pokud jsme mladé, jde to skoro samo, s přibývajícími roky je však čas začít o své tělo pečovat. A to nejen v oblasti krásy, ale i stravy a pohybu.

30+

Začíná období větší jistoty, kterou, v období dozrávání, hledáme.Již známe nejen svoje tělo, ale také své hodnoty, začínáme se realizovat v zaměstnání, nebo zakládáme rodiny. V našem životě se začíná objevovat více zodpovědnosti, která podporuje naši osobní sílu i sebedůvěru.

  • Vhodná strava

Pomalu se nám začíná zpomalovat metabolismus. Přesto potřebujeme dostatek energie na zvládání každodenních povinností. Vhodné jsou tedy potraviny, které tělu potřebnou energii dodají. V jídelníčku by se mělo objevit co nejvíce zeleniny, bílkovin a zdravých tuků.

  • Pohybová aktivita

Pokud nemáte žádné zdravotní obtíže, můžeme provozovat jakoukoli pohybovou aktivitu.

40+

Nastává nové období, ženy, které doposud vychovávaly děti, mají potřebu seberealizace. Ženy, které se staly matkami později, mají za sebou úspěšnou kariéru a právě nyní si užívají mateřské povinnosti. Díky své životní zralosti jakou často vyrovnanější klidnější a jsou z nich maminky velmi spokojené.

  • Vhodná strava

Pomalu se začíná zvyšovat tělesná hmotnost. Je nutno si dát pozor na konzumaci rafinovaných cukrů, které je třeba nahradit. Také se mohou pomalu začít objevovat první zdravotní obtíže mezi něž patří vyšší tlak. Je tedy potřeba si hlídat přísun soli. Není vhodná žádná radikální dieta, která s sebou přináší pouze jo jo efekt. Do jídelníčku zařaďte větší množství zelenin, ovoce, rybí maso a zelený čaj.

  • Pohybová aktivita

Mezi ideální pohybovou aktivitu patří chůze a to nejen na pásu, ale i v přírodě, jízda na kole či rotopedu. Zařadit však můžete i některé zdravotní prvky, mezi něž patří posilování pánevního dna.