Doporučujeme

Andílci jako stylová vánoční dekorace. Našli jsme za vás ty NEJ kousky

Od nepaměti se andělé řadí mezi symboly Vánoc. V posledních létech jejich obliba ještě více stoupá, a proto by minimálně jeden neměl chybět ani ve vaší domácnosti. S andělíčkem na poličce, stole, okenním parapetu to teprve bude ta správná adventní atmosféra. A pokud i vy toužíte po stylové dekoraci, která vnese do vašeho domova harmonii a bude vás ochraňovat, inspirujete se. Našli jsme za vás ty nejhezčí figurky andílků, od keramických, plechových, dřevěných, skleněných, až po látkové varianty.

Mezi interiérovými dekoracemi, a potažmo vánočními ozdobami, nemůže na Vánoce andílek chybět. Je to symbol ochrany, nevinnosti, čistoty. Považujeme jej za dokonalou bytost, jakéhosi posla mezi nebem a zemí. Hojně se objevuje v pohádkách, zejména pak v těch s vánočním tématem, a proto k těmto svátkům neodmyslitelně patří. Mějte i vy svého vánočního anděla strážného doma. Pověste si jej na vánoční stromeček, udělejte mu místo na sváteční tabuli, vystavte na parapet, postavte na zem a zakomponujete mezi ostatní vánoční dekorace a interiérové prvky. Vybírat můžete z široké škály různorodých designů.

Svítící kouzlo

Vánoční osvětlení zdobí naše příbytky i venkovní prostory rok co rok. Světýlka v tomto období rozzáří a prosvětlí celou naši Zemi. A kdo by tyto světelné dekorace nemiloval? V rámci interiéru nemusí být osvětlení pouze na vánočním stromečku, ale i jinde v místnostech. A co třeba spojení světýlek a sošky andílka? Zní to dobře? Takovou dekoraci jsme našli.

Jemný a decentní andílek s drátkovými křídly doplněnými o světelné diody je opravdu nádherný. V ruce drží hvězdičku nebo srdíčko, což ještě více podtrhuje harmonickou atmosféru Vánoc. Vypínání se nachází vespod sošky.

Rovněž v zimním a vánočním čase zapalujeme svíčky a užíváme si příjemnou hřejivou a kouzelnou atmosféru. Kombinace svíček a anděla je také naprosto dokonalá. Tato dekorace zútulní bezpochyby každý byt a najde uplatnění jako adventní věnec nebo vánoční svícen.

V rámci první varianty vlevo se vkládá čajová svíčka za andílky. Skrze otvory ve tvaru srdce pak prochází světlo z plápolajícího plamínku a vytváří romantické stíny. Uprostřed máte originální provedení adventního věnce, neboť se zezadu nachází čtyři prostory na svíčky. Ve třetím případě vpravo je svíčka součástí dekorace, která poslouží jako velice originální svícen.

Plechová elegance

Štíhlé a vysoké plechové anděly lze mít v interiéru celoročně, počínaje vánočním časem. Jsou dokonalým ztělesněním elegance a luxusu. Pořídit můžete různé designy, velikosti i barvy. Z bílých s patinou vyzařujeme jemnost, stříbrní andílci jsou ideální třeba právě na Vánoce a imitace surového plechu v rezavém odstínu doplní prvky v industriálním stylu. Mnohé modely nesou srdce a symbolizují tak věčnou lásku. K dostání jsou i varianty s kalíškem na čajovou svíčku.

Pokud hledáte dokonalou vánoční dekoraci, kterou ale nemusíte nutně schovávat, až tyto svátky skončí, pak si pořiďte plechového andílka. Jsou dokonalí, nádherní, kouzelní, elegantní, zkrátka TOP.

Dřevěná tradice

K Vánocům neodmyslitelně patří dřevo, proto jsme hledali i dřevěné verze andílků. Našli jsme! Nutno uznat, že dřevění andílci jsou velmi originální a vyzařují zvláštní kouzlo.

Oba designy dřevěných andělů jsou velmi originální. Doplňují je kovová křídla, v prvém případě ve zlatém odstínu, kdy jsou ve stejné barvě i okraje sošky. Vpravo drží andílci srdce ve stejném provedení a materiálu jako jsou právě křídla.

Keramická něžnost

Nesmíme zapomenout ani na typické keramické andílky, jež lze pořídit v mnoha provedeních. Mezi nejoblíbenější se řadí jednoduché sošky, obvykle v bílé barvě, která je natolik univerzální a neutrální, že zapadne do každé domácnosti. Speciálně na Vánoce doporučujeme varianty s glitrovými tělíčky nebo sukýnkami.

 

Sošky Will vlevo připomínají něžné andělské víly, které potěší snad všechny romantické duše. Andílci vpravo mají šaty a křídla designově připomínají přírodní tkaninu – jutu obohacenou o glitry. Takže jsou skvělou ozdobou pro vánoční čas, který je třpytem naplněn.

Luxus a lesk

Vánoce bez zlaté nebo stříbrné si snad neumí představit nikdo z nás. Neříkáme, že musí být takové nutně i u vás doma, ale pakliže na tyto odstíny nedáte dopustit a budete i letošní Vánoce ladit do těchto tónů, i pro vás jsme vybrali originální andílky. Právě v těchto barvách jsme našli drobné keramické figurky v roztomilém designu nebo elegantní skleněné provedení.

Keramické sošky vlevo a uprostřed se jako dekorace na Vánoce skvěle hodí. Postavit je můžete třeba na poličku. Velmi jednoduché. Skleněný anděl Magda s naprosto luxusní zlatou sukýnkou je jako z pohádky. Když jej navíc nasvítíte, celý se krásně rozzáří.

Andílci jinak

Andílky nemusíte pořídit pouze v podobě sošek, ale i jako závěsné ozdoby nebo na špejli. Tyto varianty mohou být různorodé, od látkových, dřevěných až po kovové. Ozdobte jimi vánoční stromeček. Doplní klasické kulaté baňky a stromeček bude vypadat zajímavě a harmonicky. Andílky na špejli můžete ozvláštnit například plastové květináče.

Závěsné ozdoby ve tvaru andílka jsou nádherné a po čas adventu a vánoc bezesporu najdou uplatnění v rámci jakékoliv výzdoby. Varianty na špejli stačí zapíchnout do zmíněného květináče a z pokojové rostliny máte rázem dekoraci s vánočním nádechem.

Inspiraci na vánoční andílky jsme hledali na e-shopu harasim.info, kde všechna zmíněná provedení naleznete a můžete pořídit. Když sem kouknete, překvapí vás ještě širší nabídka, takže si určitě přijde na své každý, kdo si anděly oblíbil. Máte už vybráno?