Doporučujeme

Přírodní oleje pro zdraví a krásu

Každý z nás hledá pro péči o své tělo kvalitní a účinné produkty. Mezi takové patří i přírodní kosmetika, kterou naleznete na e-shopu nakupujeko. Přírodní kosmetika se těší velké oblibě a to především díky tomu, že neobsahuje žádné chemické přísady, jež mohou způsobit podráždění pokožky nebo některé druhy alergických reakcí. Pokud dbáte nejen o své tělo, ale i domácnost a životní prostředí, pak si můžete vybrat i některé přírodní prostředky určené právě pro domácnost. Široký výběr přírodních prostředků naleznete na e-shopu nakupujeko.cz.

Přírodní oleje k péči nejen o pokožku

Přírodní oleje se k péči o tělo používají již velmi dlouhou dobu. Vyrábějí se lisováním za studena, což je metoda, díky níž si zachovávají maximum účinných látek. Jsou vhodné pro všechny typy pokožky a vzhledem k tomu, že neobsahují téměř žádné množství vody, je potřeba je používat na pokožku, která je vlhká, ideálně po koupeli. V tuto chvíli jsou totiž póry dokonale otevřené a mohou tak snadněji vstřebat účinné látky. Mezi nejčastěji používané oleje patří arganový, kokosový a ricinový olej.

Našemu tělu nabízí vyšší obsah vitamínu E, který pomáhá bojovat proti škodlivým volným radikálů. Také obsahuje větší množství mastných kyselin. Vyzkoušet jej můžete i v případě, kdy se začínají objevovat první vrásky. To je známka toho, že pokožka začíná ztrácet kolagen. Ricinový olej podpoří jeho produkci a udrží tak pokožku pružnou. Ricinovým olejem také potěšíte pokožku hlavy, sníží výskyt lupů a bojuje proti poškození vlasů.

  • Kokosový olej

Pomocník proti suchým vlasům, bojuje proti lupům, hydratuje rty i pokožku těla. Lze jej použít i pro péči o nehty.

Dokonalý pomocník pro boji proti výskytu akné. Vyrovnává mastnou pokožku a podporuje regeneraci poškozených kožních buněk. Je však vhodný i pro pokožku suchou, kterou zklidní, dodá jí živiny a hydrataci. Lze jej využít i k péči o jemnou pokožku rtů.

Ekologické prostředky pro domácnost

E-shop nakupujeko nabízí i přírodní prostředky pro domácnost. Patří mezi ně gel do myčky. Jedná se o prostředek nejen ekologický, ale také velmi účinný.