Doporučujeme

Cestovní tašky pro pohodovou dovolenou

Konečně. Slunce už začíná vystrkovat paprsky a spousta z nás již spřádá plány na svou letní dovolenou. Nebudeme si nic nalhávat. Málokoho práce naplňuje natolik, aby se na zpestření ve formě letní dovolené netěšil. Nemusíte konečně vstávat, v hotelu nebo v restauraci se o vás postarají a vy můžete trávit čas se svými blízkými, nad knížkou, nebo si trochu zasportovat. Pokud tedy neholdujete extrémním sportům či turistickým či sportovním dovoleným. To je pak potřeba si mnohdy přivstat.

Stylová taška G Ride
Pánská taška G Ride

Ať tak či onak, na dovolenou budete potřebovat sbalit své věci. Podle odborníků ze specializovaného e-shopu Bagalio.cz patří mezi oblíbená a často pořizovaná zavazadly určitě cestovní tašky. Textilní i skořepinové nebo s pevnější konstrukcí. Záleží pouze na vašich představách, potřebách a vašem stylu. Textilní cestovní tašky mohou mít také pevnější konstrukci a zároveň mají určitou vůli a dobře se přizpůsobí objemu převážených věcí.

Stylová dámská taška Reisenthel
Dámská taška Reisenthel

Skořepinové kufry – variabilní cestování

Pro plážovou dovolenou, eurovíkendy, ale i pro případné služební cesty apod. využijete skořepinové cestovní kufry. Zda to bude kufr o velkém objemu nebo jen malé palubní zavazadlo, je dáno tím, na jak dlouho cestujete. Větší cestovní tašky a kufry mají objem až 150 l. Pohodlně do nich zabalíte i na více týdnů. Je však nutné počítat také s tím, že se zavazadlem budete manipulovat. Sice je hezké mít všechno pěkně pohromadě v jednom zavazadle, ale nezapomínejte, že jej budete muset také někam dovézt či donést. Nadměrná zavazadla, která při letištní kontrole překročí maximální povolený hmotnostní limit, se vám také mohou pořádně prodražit.

Skořepinové kufry Travelite
Kufry Travelite

Dále je dobré zaměřit se na užitečné pomocníky jako jsou kolečka, vysouvací rukojeti, chytré kapsy a přihrádky, reflexní prvky a samozřejmě bezpečnostní zámky. Zde vám jednoznačně doporučujeme ty s označením TSA.

Skořepinový kufr Titan
Kufr Titan

Design je sice tou poslední položkou při výběru, ale rozhodně byste jej neměli zatracovat. Jsou značky cestovních tašek, které nabízejí velmi elegantní kufry, vhodné i na formální akce. Prohlédněte si třeba cestovní tašky Travelite, Thule či Osprey. Nebo můžete naopak zvolit pestrobarevné tašky od Reisenthel či Rolser. Na e-shopu Bagalio.cz můžete pohodlně filtrovat i podle barvy. A nevíte-li si rady, zkontaktujte odborníky na chatu, rádi se vám budou věnovat.