Domov

Kabelka je praktický a elegantní doplněk každé ženy

Nezbytností každé ženy je elegantní kabelka, která zaujímá i jeden z tvůrčích prvků osobitého stylu každé ženy. Kvalitní kožená kabelka se stává nejen designovým doplňkem, ale i velice praktickým pomocníkem.

Výběr kabelky

Při výběru kabelky je důležité uvědomit si, jaký účel má plnit, co od ní očekáváme, zda ji budeme nosit každý den nebo jen k určitým příležitostem. Budeme v ní nosit jen drobnosti v podobě klíčů, telefonu a peněženky nebo se do ní musí vejít pracovní desky s dokumenty? Podle toho volíme vhodný typ.

V nabídce je celá řada různých druhů. Přinášíme charakteristiku těch nejčastěji používaných.

  • Kabelka nákupní

Slouží jako módní doplněk, ve kterém jsou naše osobní věci, ale zároveň se do ní vejde i drobnější nákup.

Obvykle ji používáme v případě, že jdeme do města nebo pracovní schůzku, vejdou se do ní totiž i pracovní desky.

  • Cestovní kabelka

Tento druh používáme v případě kratší pracovní cesty, kdy s sebou potřebujeme vzít jen ty nejnutnější věci.

  • Psaníčko

Psaníčko je velmi malá kabelka do ruky, někdy mívá řetízek či slabší pásek nebo poutko. Tento druh je vhodný do společnosti a vejde se do něj opravdu velice málo drobností – kapesníček, rtěnka či klíče.

  • Sportovní typ kabelek

Můžete je sice nosit v případě, kdy jdete cvičit, ale jsou vhodné i na běžné nošení a to nejen do města, ale i do práce. Podtrhnou sportovní typ osobnosti, ale zároveň jsou lehce elegantní.

  • Sportovní kabelky typu „pytel“

Tento druh využijete ve chvíli, kdy se chystáte na cvičení a potřebujete s sebou vzít oblečení a obuv na přezutí, ručník a lahev s pitím. Jsou dosti prostorné a všechny potřebnosti se do nich s přehledem vejdou.

A co barva?

Barevné provedení volte podle toho, jaké barvy nosíte nejčastěji. Jestliže dáváte přednost usedlejšímu typu oblečení, můžete si dovolit výraznější kabelku. V případě výrazného oblékání volte kabelku spíše v decentních barvách.

Na výběr je však celá řada dalších druhů, nemluvě o barevných variantách. Ať už si vyberete jakoukoli z nich, vždy však můžete vypadat elegantně a trendy.