Vybavení našeho bytu odhaluje naši povahu

Každý si své bydlení uzpůsobuje tak, aby mu vyhovovalo nejen co se designu, ale i funkčnosti týká. Chce se v něm cítit příjemně. Každý byt tak odráží osobnost svého majitele.

Melancholik

Člověk s melancholickou povahou je myslitel a snílek, který miluje něžnost a vintage. Jeho myšlenky nebývají vždy optimistické, proto chce mít alespoň své bydlení příjemné. V bytě často nacházíme celou řadu měkkých polštářů a dek, kterými se tito lidé velmi rádi obklopují. Na místě, kde si rádi čtou, často nalezneme lampičku a pohodlné křesílko, které může být klidně i po babičce. Lidem s povahou melancholika až tak nezáleží na vzhledu nábytku. Dávají přednosto jeho duši a atmosféře, kterou do místnosti vnáší.

Flegmatik

Člověk s touto povahou dává přednost praktičnosti a eleganci. Miluje vybavení dokonale funkční. Pokud nábytek plní více funkcí, je to ideální kousek do jeho domácnosti. Je to člověk, kterého jen tak něco nerozhodí, ale nevyhovující bydlení je pro něj nepřijatelné. Přednost dává klasickému stylu interiéru, který nese nádech elegance. Je to především zastánce materiálů především přírodních, ideální je dřevo co se barev týká, tak v jeho domácnosti převládají zemité tóny. Určitě u něj naleznete koženou pohovku.

Sangvinik

Sangvinik je člověk, který proplouvá životem celkem v klidu, s ničím si moc neláme hlavu. Ve svém interiéru dává přednost barvám veselejším. Určitě mezi nimi nesmí chybět žlutá, oranžová či lososová. Další variantou je styl rustikální, jež jim navozuje příjemnou vesnickou atmosféru z dob strávených u prarodičů. Výjimkou však není ani styl skandinávský.

Cholerik

Tito lidé mají velmi výbušnou povahu, která se objevuje i ve vybavení jejich interiéru. Najdeme zde barvy velmi výrazné, mezi něž rozhodně patří červená, fialová nebo zlatá. Neustále svůj domov zdokonalují různými vychytávkami, na jejichž výrobu je použita nerezová ocel, jež má bezchybný lesk. Velmi vítanými doplňky jsou i výrazné kousky. Své bydlení neustále přetvářejí a budují. Vypadá to, jako by bydlení záviselo ne jejich momentální náladě.

Renata Bachtíková

Learn More →