Doporučujeme

Barvy šatů, které se hodí a nehodí na svatbu

Jakmile zjistíte, jaký je dress code svatby, na kterou se chystáte, můžete přejít k výběru oblečení. Nejde jen o správný výběr stylu, ale musíte věnovat pozornost i tomu, jakou barvu si na svatbu nejlépe obléknout. Dříve bylo skutečným faux pas nosit černou barvu, ale dnes už to lidem tolik nevadí, některým barvám byste se však měli vyhnout.

Bílé se vyhněte obloukem

Na svatbu si opravdu nemůžete vzít bílou. Je 99,9% pravděpodobnost, že nevěsta bude mít bílé šaty, a vy jí rozhodně nechcete ukrást pozornost. Mějte na paměti, že se to týká všech odstínů z rodiny barev od slonové kosti po alabastr, takže ty také vynechejte. Výjimkou jsou šaty pro družičky, které mohou být ve stejném odstínu jako šaty nevěsty.

P.S. Pokud jste zvolily vzorované šaty s nádechem bílé nebo bílý doplněk (například kapesníček nebo kabelku), je to v pořádku, jde o to, abyste se vyhnuli převažující bílé barvě.

Zlatá není to pravé

Zlatá je poměrně křiklavou volbou, která může udržet oči přilepené na vás místo na šťastný pár, ale také může soupeřit s tím, co má na sobě nevěsta, pokud se rozhodla pro šaty v barvě šampaňského nebo světle zlaté. Kde se zlatá akceptuje jsou popůlnoční šaty pro nevěstu.

P.S. to platí i pro další metalické odstíny, jako je růžově zlatá a stříbrná.

Pastelové odstíny, jsou správnou volbou

Ano, světle modrá nebo tlumená růžová, jsou ideální barvy na svatební den. Nejen, že šaty budou mít pozitivní nádech, jak by to na svatbě mělo být, ale také svou jemnou barvou neukradnou pozornost nevěstě.

TIP: Viděli jste už variabilní šaty pro družičky?

Černou na vaše nebezpečí

Některé kultury přisuzují černou barvu smrti a smutku, takže kromě případů na přání raději nechte šaty ve skříni. Nepomáhá ani to, že většina lidí považuje černou barvu za znamení smůly a mohla by si vaše nošení černé barvy špatně vyložit jako projev nesouhlasu. To samozřejmě neznamená, že nemůžete svůj outfit obohatit o černý nádech.

Sáhněte po námořnické modři

Nejbezpečnější barvou na svatbu je námořnická modř. Hodí se ke všem odstínům pleti a hodí se ke všem ročním obdobím. Je také vhodnou volbou, pokud si chcete vzít něco tmavého, ale raději byste si nevzali černou.