Doporučujeme

Jaký druh stínění je pro vás tím pravým

Mít krásně prostorný a prosluněný byt či dům je snem snad každého z nás, ovšem slunce nás může, a to zejména v letních měsících, někdy pořádně potrápit. Ostré sluneční paprsky nás oslepují, opírají se nám do obrazovek a z filmu nám toho pak moc nezbyde. Naštěstí dnes existuje celá řada šikovných řešení, které nám umožňují ovlivnit, kdy paprsky do svých obydlí vpustíme a kdy ne.

Efektivní stínění

Venkovní stínění nabízí celou řadu možností. Prvním z nich jsou venkovní žaluzie, které mohou být elektricky ovládané, a tudíž nám k jejich ovládání stačí pouze zmáčknutí jednoho tlačítka. To samé platí i o roletách, které nám však většinou neumožňují tak efektivní regulaci slunečních paprsků a většinou pouze zaslepují celou část oken či dveří a tím vytvářejí částečnou či úplnou tmu.

Pod žaluziemi se ukrývá označení jednotlivých žeber celého systému, které jsme schopni naklánět pod určitým úhlem. Tím je zaslepována libovolná plocha celého okna, a tak můžeme perfektně nastavit, kolik světla bude skrze okenní tabulky prosvítat.

Jiné možnosti?

Rolety Praha jsou naopak skládané latě, které se do sebe zasouvají, nebo vysouvají v jednolité ploše. Pokud tuto plochu spustíme až dolů k zemi, vytvoříme tak absolutní tmu. Nastavováním výšky rolety pak určujeme, kolik světla bude do interiéru pronikat.

Asi nejelegantnějším řešením instalace žaluzií i rolet je venkovní instalace. Rolety i žaluzie Praha jsou díky tomu poměrně nenápadné, viditelné v podstatě jen z venku a navíc v interiéru nezabírají žádné místo. Jsou ovládány nejčastěji elektricky zevnitř a zároveň díky nim ušetříte za klimatizaci.

Vybírat můžete z celé řady řešení, jak jsou žaluzie i rolety k oknu instalovány a podle toho jsou pak více či méně viditelné. Pokud tedy přemýšlíte o nových žaluziích či roletách, jejich elektrická verze by rozhodně měla být vaší volbou.