Doporučujeme

Kam na dovolenou pro zamilované

Ať už patříte mezi čerstvě zamilované, nebo na dovolenou vyrážíte se svým dlouholetým partnerem, není (skoro) nic lepšího, než objevovat svět s drahou polovičkou po boku! Po celém světě navíc najdete celou řadu míst, která jsou jako stvořena pro útěk za romantikou. 

Pokud chcete partnerku žádat o ruku, oslavit výročí nebo si užít nezapomenutelné líbánky, je dobré nepodcenit výběr té správné destinace. Vybrali jsme pro vás ta nejromantičtější místa na světě, kde si budete připadat jako v pohádce. 

Santorini

Nemůžeme začít jinak. Podle mnohých nejromantičtější ostrov světa vás přivítá dokonalými scenériemi v podobě bílo-modrých domečků postavených ve svahu. Jakmile nad nimi začne zapadat slunce a obloha se bude zbarvovat do všech odstínů oranžové, hravě pochopíte, proč Santorini okouzlí prostě každého. 

Vezměte si sklenku vína a vydejte se západ slunce sledovat do města Oia. Plánujete svou milovanou polovičku požádat o ruku? Pak těžko najdete vhodnější místo než tzv. srdce Santorini. Tento skalnatý útvar ve tvaru srdce bude dokonalou kulisou pro nezapomenutelné zásnuby. 

Kypr

Ve vodách Kypru se podle legend zrodila bohyně lásky a krásy Afrodita. Od té doby se o Kypru hovoří jako o ostrovu lásky. V Evropě tak najdete jen málo podobných cílů, které by byly tolik vhodné pro dovolenou ve dvou. 

Zamiřte na pláž Petra tou Romiou (Afroditina pláž) a zkuste tam najít oblázek ve tvaru srdce. Vyplatí se skočit i do moře, protože podle místních pověr omládnete. Kdyby to náhodou nevyšlo, konec dne vám zlepší láhev tradičního kyperského vína (například luxusní značku Commandaria). 

Benátky

Kvůli romantickým místům nemusíte přejet půl zeměkoule. Stačí pár hodin jízdy či chvilka v letadle a můžete se procházet úzkými uličkami Benátek

Až se ocitnete na místě, budete si připadat jako v oživlém renesančním obrazu. Okolo vás se budou vinout vodní kanály, celé město skrývá řadu krásných zákoutí. Projeďte se ikonickou gondolou a západ slunce si vychutnejte se sklenkou Aperolu Spitz v ruce. Udělejte si výlet na blízké ostrovy Burano, Murano a Lido, kde se můžete i vykoupat v moři. 

Bali

Chcete si v páru užít jedinečnou kulturu a zelenou přírodu, ochutnat lahodné jídlo a třeba se pustit i do surfování? Pak by se vaším cílem měl stát indonéský ostrov Bali. 

Pronajměte si skútr a vydejte se na průzkum ostrova. Není těžké natrefit na místa, kde budete zcela sami. Vyfoťte si rýžové terasy, vyšlápněte na sopku a zavítejte minimálně do jednoho chrámu. Po aktivním výletování si pak odpočiňte v jedné z luxusních vilek s infinity bazénem, ze všech stran obklopeni džunglí. 

Maledivy

To nejtyrkysovější moře, jaké si jen umíte, doplněné o bílý písek. Maledivy jsou dokonalé sami o sobě, dovolenou ale ještě povýšíte na vyšší level, pokud na ni vyrazíte s milovaným protějškem. 

Zvolte některý z menších ostrůvků, kde budete téměř sami a budete si moci užívat jeden druhého. Minimum turistů potkáte například na ostrově Gaafaru, nádherná pláž a klidné prostředí vás čeká i na ostrově Fulhadhoo. Plno zážitků si odnesete už ze samotného pobytu na Maledivách, naprosto nezapomenutelné se pak stane ubytování v dřevěných domečcích na vodě. 

Bora Bora

Chcete něco opravdu speciálního? Zamiřte na perlu Francouzské Polynésie, kde si budete připadat jako v ráji. Není snad lepší místo pro luxusní líbánky než právě Bora Bora. 

Když se ráno probudíte v jednom z vodních bungalovů, budete mít pocit, že vám patří celý svět. Relaxovat budete na dokonalých bílých plážích a v modrém moři plavat společně s tisíci tropických ryb. Přidejte k tomu nezapomenutelný zážitek z koupání se žraloky a s obřími mantami a zaručujeme vám, že chvílemi budete mít pocit, že to všechno snad musí být sen nebo že jste se dostali na jinou planetu. 

Užijte si s drahou polovičkou skvělou dovolenou na mimořádně romantickém místě. Santorini a Kypr patří mezi nejkrásnější ostrovy světa ideální pro zamilované, dovolená na nich vás přitom nezruinuje. Pokud dáváte přednost městské romantice, jasným vítězem by pro vás měly být Benátky. Jste aktivní pár, který chce poznat novou kulturu? Zamiřte na Bali. A pokud chcete líbánky či výročí strávit v opravdu luxusních podmínkách obklopeni tím nejhezčím, co si umíte představit, zvolte Maledivy či Bora Bora. Tak si zabalte kufry a vyrazte na zamilovanou dovolenou v páru!