Doporučujeme

Jak nejlépe potěšíte kočičí spolubydlící?

Říká se, že kočky mají svojí hlavu zatímco vy si myslíte, že jste jejich páníčkem, ony si myslí to samé o vás. Kočka je skvělým společníkem, ráda si hraje, ráda se mazlí a svojí spokojenost dá ráda najevo hlasitým vrněním. Každý zodpovědný majitel by se měl starat o to, aby se zvíře cítilo šťastné. Pokud máte kočku, která má volný přístup ven, zajisté si hrdě brání své teritorium a pravidelně si brousí drápky o stromy na zahradě.

Mnoho lidí má dnes kočky jako čistě domácí kamarády, zejména ve městech, kde nemají možnost mít na zahradě své teritorium, potkávat se s jinými kočkami, lovit ptáky a hlodavce nebo se vydat kam se jim zachce. To ovšem neznamená, že byste museli svého kocoura nebo kočku připravit o mnoho radosti. Zajisté se staráte, aby měla vaše kočka dostatek jídla a občas jí potěšíte luxusní paštikou nebo libovým masíčkem, ale jídlo není vše.

Kočičí strom a škrábadla

Kočky jsou díky drápkům předurčené k tomu, aby lezly po stromech a lovily ptáky. Díky šplhání na strom si zajistí nejen potravu, ale i vitalitu. V domácnosti jim však něco takového chybí a skvělou kompenzací je kočičí strom. Umožní kočkám na něj pravidelně šplhat, hrát si i odpočívat. Opravdu dokonalý kočičí strom prodává portál Caskrmeni.cz, kde o několikapatrový strom, kde je dostatek prostoru i pro více koček. Pamatujte si, že i v interiéru potřebuje kočka mít své teritorium, které bude mít jen sama pro sebe a kočičí strom je skvělou volbou.

Pokud nemáte dostatek prostoru pro velký strom, rozhodně byste měl mít doma přinejmenším škrábadla. Stejně jako si musíte stříhat nehty, tak kočky si musí brousit své drápky a k tomu jsou škrábadla nejlepší. Pokud škrábadlo nepořídíte, zajisté si ho kočka brzy najde třeba na vašem gauči nebo na drahé kuchyňské lince. Pořídit můžete škrábací kobereček, karton, nástěnné škrabadlo i škrábací podložku. Nejlepší volbou je spojit příjemné s užitečným a pořídit dvoupatrové škrábadlo s pelíškem a bambulkou na provázku, která kočku zabaví. Skvělá jsou i škrabadla s prolézačkou nebo třeba houpačkou. Investujte do radosti vašeho kočičího kamaráda a zajisté vaši snahu ocení.