Doporučujeme

Jak vybrat vhodné osvětlení

Výběr osvětlení do místnosti je velmi důležitý, přitom zdaleka ne každý ví, jak na to. Rozhodování o osvětlení místností byste měli v ideálním případě rozjet už v době hrubé stavby, kdy řešíte elektrické rozvody. Poměrně velký problém totiž bývá s kabeláží, pokud si vymyslíte doplňkové osvětlení v místech, kde nemáte rozvedený kabel pro napájení svítidla. Se standardním jedním kabelem vyvedeným uprostřed stropu v místnosti si totiž v moderním interiéru určitě nevystačíte.

Co děláme špatně

Častou chybou v osvětlování interiéru totiž bývá volba pouze jednoho svítidla se silnými světelnými zdroji. Mnohem lepší jak pro lidské oči, tak pro celkovou atmosféru v interiéru, je volba několika svítidel rozmístěných v prostoru tak, aby jej dostatečně osvětlovala.

Dělejme to lépe

Začněte u stropu, vyberte si podle účelu místnosti vhodné centrální svítidlo, kterým může být závěsný lustr, systémové svítidlo či soustava vestavných bodovek, popřípadě LED panelů. Ty potom doplňte o svítidla náladová, která vám pomohou v interiéru vytvořit příjemnou a útulnou atmosféru. Použijte stolní lampy, nástěnná svítidla či další typy doplňkových svítidel. Konkrétní volba závisí nejen na vašem vkusu, ale také na místnosti, do které budete svítidlo pořizovat.

Jakmile máte rozmyšlenou pozici a typy svítidel do konkrétní místnosti, je na čase začít sledovat styl a vzhled svítidel. Pokud si s výběrem nebudete vědět rady, obraťte se na profesionály z firmy Aulix, která je výhradním prodejcem svítidel mnoha předních evropských výrobců svítidel na českém trhu. Vyberte si stylová svítidla do vašeho obývacího pokoje, kuchyně, dětského pokoje nebo pracovny. Můžete využít internetový obchod, nebo pokud potřebujete svítidla vidět na vlastní oči, navštivte světelné studio Aulix, které najdete v Dolních Břežanech u Prahy. Zde můžete vybírat z více než 400 vystavených modelů.