Doporučujeme

Do své ložnice vybírejte kvalitní bavlněné povlečení. Dočkáte se lepšího spánku

Dobrý den začíná vždy předchozí noc, a to dobrým spánkem. Všichni víme, že noc plná převalování je těsně následována dnem poháněným kávou, padáním hlavou na stůl a zamířením zpět do postele, než slunce vůbec zapadne.

Jedním ze způsobů, jak zajistit, aby váš spánek byl nepřerušovaný, je udělat udělat z postele místo, kde si opravdu odpočinete. To závisí na správné matraci, lůžkovinách a ložním prádle. Možná si nemyslíte, že vaše ložní prádlo může mít vliv na to, jak dobře spíte, a proto vám vysvětlíme, proč byste si měli dopřát útulné bavlněné ložní prádlo, abyste mohli těžit z výhod kvalitního spánku.

Prodyšnost bavlněného povlečení

Úžasnou vlastností bavlny je její schopnost absorpce vlhkosti, což zajistí spánek v chladu a suchu, i když nadměrně zpotíte. Bavlněné povlečení udrží teplotu vašeho těla a vás nebudou z lahodného spánku budit nepříjemné pocity mokra nebo upocené lepkavosti.

Příjemné k pokožce

Není lepší pocit, než skočit na čerstvé, čisté přikrývky, povlečené do bavlněného povlečení.

Pokud máte citlivou pokožkou, budete se snažit ji co nejvíce nedráždit po celou noc. Bavlna je přirozeně hypoalergenní, takže má omezenou souvislost s jakýmikoli alergiemi a nezpůsobí žádné podráždění nebo svědění, což zlepší vaši kvalitu spánku.

Bavlněné povlečení vydrží o mnoho déle

České lůžkoviny se vyznačují kvalitní bavlnou, která je zárukou dlouhodobého využívání.

Nákup bavlněného ložního prádla vám může prospět nejen z hlediska kvality spánku, ale z dlouhodobého hlediska vám ušetří i nějakou tu korunu. Může být lákavé hledat levnější alternativu, protože bavlna (zejména vysoce kvalitní bavlna) bude stát o něco více.

Sada povlečení z přírodní bavlny může vydržet téměř dvakrát déle než jakákoli umělá alternativa, takže ji nebudete muset tak často vyměňovat.