Doporučujeme

Máte doma notebook? Toto bývají jeho nejčastější poruchy

Notebook je druh elektroniky, který má v současné době již většina z nás doma nebo jej využívá v zaměstnání. Pokud dobře funguje, je to spolehlivý pomocník. Pokud však přestane pracovat tak, jak má, hledáme někoho, kdo by nám jej opravil. Jednou z možností je oprava notebooku Praha.

Které závady se vyskytují často?

Mezi časté opravy patří výměna displeje. Ten je křehký a náchylný k poškození. Stačí drobná nepozornost, prudší náraz či dokonce pád přístroje a na monitoru se objeví nežádoucí prasklina. Ovšem stačí i nepatrné poškození monitoru a přístroj může vykazovat chyby, jež se budou časem zhoršovat nebo se dokonce přenášet do dalších jeho částí, díky čemuž dojde ke snížení životnosti. Pokud není monitor v pořádku,hrozí i následné poškození zraku. Poškozený monitor vám vymění odborníci z RG COMPUTER SERVICE.

Další závadou často bývá vadné napájení nebo se notebook nenabíjí. Příčinou může být opakované zapojování a odpojování nabíjecího konektoru. Velmi často jej nosíme různě zkroucený v tašce. I takto dochází k jeho poškození.

Nepříjemnou záležitostí jsou i poškozené panty – klouby u displeje. Notebook často otvíráme a zavíráme a tak dochází k jejich opotřebování nebo dokonce ulomení. Jakmile jsou panty uvolněné, notebook je nepoužitelný.

Velký problém nastává v případě poškození klávesnice. Tato část notebooku patří mezi mechanicky nejvíce namáhané. Díky opakovanému stlačování jednotlivých kláves dochází k jejich opotřebování a poškození. Denně se do klávesnice také dostává velké množství prachu a někdy i nečistot. Velkým problémem je politý notebook. Tekutina nalitá do klávesnice slepí klávesy a ty ztrácejí svou funkčnost. Mezi nejčastější poruchy klávesnice patří vynechávání písmenek nebo jejich zdvojování, samovolné umazávání textu, nemožnost psaní diakritiky, lepení klávesnice nebo poškozený potisk.