Doporučujeme

Krásy Nízkých Tater

Nejnavštěvovanější lokalitou Nízkých Tater je Demänovská dolina, která je častý výchozí bod pro lyžaře, ale jsou zde také ideální podmínky pro letní turistiku a poznávání nádherné přírody. Ve výšce 998 m. n. m. se nachází hotel Tři studničky, který je vhodný pro všechny věkové kategorie. Hotel nabízí ubytování ve dvoulůžkových pokojích Deluxe.

Jeho hotelové wellness uspokojí i ty nejnáročnější klienty a ti odvážnější se mohou osvěžit v potoce Demänovka, který stéká z kopců Nízkých Tater. Pokud máte rádi nápaditou architekturu a nevšední interiér, měli byste navštívit hotel Pošta, který je nově zrekonstruovaný a v současné podobě je v provozu od června 2017. Hotel nabízí ubytováni v pokojích Deluxe, kde kromě standardního vybavení najdete i přírodní kosmetiku z kolekce Tatry Wellness Elixír.

Nedaleko Demänovské Doliny se nachází několik vyhlášených ski areálů. Tím nejnavštěvovanějším a největším je ski areál Jasná, který nabízí několik lanovek, vleků a sjezdovek, ze kterých si vyberou jak začátečníci tak pokročilí. Kromě sjezdovek zde můžete navštívit Tarzánii – nejdelší překážkovou lanovou dráhu ve střední Evropě, která má 3 stupně obtížnosti a je tak vhodná pro zkušené lezce i pro neohrožené začátečníky. Náročný den plný fyzických aktivit je nezbytné zakončit dobrým jídlem a pitím a Vaše očekávání jistě splní Slovenská koliba v Jasné. Místní domácí kuchyně uspokojí Vaše chuťové pohárky a atmosféra Vás pohltí tak, že se Vám nebude chtít domů.

Jednou z nejstarších chráněných přírodních rezervací na Slovensku je Badínský prales. Na území pralesa se dochovaly původní přirozené karpatské lesy – jedlová bučina a další listnaté stromy jako javor, jasan a jilm. Najdete zde také 200 – 400 let staré jedle bíle. Nejvyšší z nich dosahuje výšky 46m. Vstup do pralesa je možný pouze pro odborné exkurze s průvodcem.