Doporučujeme

Jak v dnešní době poznat kvalitní potravinářský výrobek

Na trhu dnes existuje nepřeberné množství potravinářských výrobků a v obchodech narazíte na takové spektrum výrobků, že někdy sami nevíte, co koupit. Podle čeho se v tomto přeplněném světě jídla rozhodovat a rozeznat kvalitní výrobek od toho zbytečně předraženého či nekvalitního?

Kvalita potravin

O kvalitě potravin nemusí vypovídat mnohdy vůbec cena. Některé potraviny mohou být kvalitní a jejich cena je standardní. I když to uslyšíte asi neradi, ale je nutné se opravdu držet toho, že budete číst etikety na výrobcích. Jen složení výrobků, popřípadě to, odkud výrobek pochází, vám prozradí jeho kvalitu.

Dlouhý seznam

Pozor si dávejte především na výrobky, jejichž složení připomíná více než jen pár položek spíše nákupní seznam. Výrobky, které obsahují zbytečné množství přidaných ingrediencí, by vám měly být vždy tak trochu podezřelé. Ve složení se snažte hledat také látky, které jsou ve výrobku tak trochu navíc, jedná se například o konzervanty, barviva, chemické látky apod. Čím „čistší“ výrobek v tomto směru, tím lépe pro vás a vaše zdraví.

Skvělé také je, že v dnešní době, kdy můžete nakupovat i potraviny přes internet, si můžete složení potravin přečíst v klidu z vašeho domova. Nemusíte se tedy zdržovat několik desítek minut přímo v obchodě.

Bio kvalita

Dobrou volbou jsou pro vás potravinářské výrobky v bio kvalitě či takové, kterých se oněch zbytečných ingrediencí snaží zbavovat. Jedná se například také o puding bez lepku, který nezatíží váš trávicí trakt dalším zbytečným lepkem, přitom chutná stejně dobře jako klasický puding. Sledujte proto označení, které výrobky nesou, zda se jedná o bio produkt z ekologického zemědělství, bezlepkový, veganský apod. Bio potraviny jsou skvělou možností, jak dopřávat vašemu organismu o něco zdravější produkty.