Pro maminky Zdraví

Jak poznáte, které kosmetické přípravky neobsahují chemické látky?

Většina z nás začíná kontrolovat, jaké potraviny konzumuje a jaké nápoje pije, ale co kosmetické přípravky, také kontrolujete jejich složení?

Přírodní kosmetické produkty

Vzhledem k tomu, že celá řada z nás má citlivou pleť, zvyšují se počty lidí s různými druhy alergií, ekzémů a s dalšími kožními obtížemi, je potřeba dbát na to, jaké přípravky používáme a to nejen ty pro péči o naše tělo, ale i naši domácnost.

V současné době se začíná velice rozšiřovat používání kosmetiky přírodní.

  • Jak poznáme přírodní kosmetické přípravky?

Obsahují látky pouze rostlinného původu. Pokud jsou pro výrobu používány látky živočišného původu, musí to být pouze takové látky, které jsou získané povoleným způsobem. Základem jsou přírodní oleje, tuky, vosky a rostlinné výtažky, doplněk pak mohou tvořit další látky, mezi něž patří mléko, med, mořská sůl či soli minerální.

Konzervační látky se využívají pouze v případě, že jsou přírodního původu – citronová šťáva, přírodní vitamín E nebo různé druhy rostlinných silic.

Emulgátory, barviva a vůně jsou také pouze rostlinného původu.

Kosmetika veganská

Tento druh kosmetiky poznáte podle toho, že má na obalu logo zelené slunečnice, která označuje produkty pouze rostlinného původu a netestované na zvířatech.

Kosmetika RAW

Pro tento druh kosmetiky platí stejné zásada jako pro kosmetiku veganskou. Ingredience v ní obsažené jsou však 100% přírodní a výrobní procesy procházejí teplotou, která nesmí přesáhnout 42ºC. Díky tomuto faktu je zaručeno, že v produktech zůstanou zachovány všechny léčivé složky, které jednotlivé součásti nabízejí.

Kosmetika RAW dodá pleti potřebné vitamíny a minerály a to vše v přírodní formě. Pokud jsou tyto látky v přirozeném stavu, mají na pleť nejlepší účinky.