Novinky Zdraví

Také ráda nosíte vysoké podpatky? Tyto zdravotní komplikace jsou s nimi spojovány

Obuv na vysokém podpatku je běžným módním doplňkem outfitu mnoha žen. Některé ženy mají pocit, že dokonalý party look není bez vysokých podpatků úplný. Víte však, že vysoké podpatky s sebou přinášejí celou řadu zdravotních rizik? Tyto doplňky jsou sice stylové, ale mohou mít negativní dopad na vaše zdraví a na váš zdravotní stav a to především v případě, že je nosíte pravidelně.

Negativní vliv nošení vysokých podpatků

  1. Bolesti dolní části zad – vysoké podpatky jsou šik a sexy, ale nejdou ruku v ruce s pohodlím. Nohám neposkytují tolik potřebné pohodlí a úplnou oporu. Způsobují nerovnoměrné rozložení hmotnosti. To může vyvolávat bolestivost a záněty v oblasti dolní poloviny zad.
  2. Bolesti lýtek – bolestivé lýtkové svaly jsou další daní za nošení vysokých podpatků. Kromě toho se na lýtkách mohou objevit více viditelné žíly, které jsou nevzhledné a navíc bolestivé.
  3. Bolestivost dalších částí nohy – po dlouhém dni na nohou v nepohodlné obuvi budete, s největší pravděpodobností, pociťovat ostrou bolest prstů na nohách, chodidel, paty nebo klenby nohy.
  4. Výron kotníku – designové podpatky mohou vnést kouzlo a osvěžení do vašeho šatníku, ale také mohou být příčinou nepříjemného zranění.
  5. Stahování krevních cév – tvar boty tlačí nohu do nepřirozené polohy. Namáhání nohou může mít za následek omezený průtok krve.
  6. Pokřivené prsty na nohou – kladívkové prsty na nohou patří mezi nebezpečné vedlejší následky nošení obuvi na vysokém podpatku. Nepřirozená poloha chodidla, namáhání lýtek, cév a zad má za následek deformaci chodidla zvanou kladívkový palec.
  7. Oslabení vazů – vysoké podpatky oslabují vazy na nohou.
  8. Bolest kolen – nešikovné zakřivení nohy při nošení vysokých podpatků příliš tlačí na kolenní kloub. To je pak následek jeho bolestivosti.

Celodenní nošení bot na vysokém podpatku vytváří další napětí a tlak na různé části vašeho těla. Tento zvýšený stres může poranit kolena, kyčle, spodní část zad a další části těla.