Doporučujeme

Důvody bolestí odhalí na rehabilitaci Praha 9

Věková hranice pacientů s onemocněními páteře se znepokojivě posouvá směrem dolů. Příčiny vzniku problémů mohou být různé: nesprávné držení těla, nesprávné zatěžování páteře, nedostatek pohybu, spaní na nevhodné posteli a polštáři, přepínání a přetěžování při sportu, úraz, zranění, nošení těžkých břemen, zánět, vrozené příčiny, nadváha, těhotenství, onkologické nemoci a další. Odhalit je dokážou na rehabilitaci Praha 9.

  • Bolest chronická

Správnou diagnózu musí stanovit lékař (fyzioterapeut Praha 9). Léčba dlouhodobých bolestí závisí na typu zjištěné příčiny. Představuje široké spektrum od jednoduchých cviků a rehabilitačních procedur až po různé neurochirurgické výkony a operace.

  • Bolest krátkodobá

Obvykle trvá do šesti týdnů. Základními postupy léčby jsou odpočinek a postupné zapojení do cvičení (rehabilitace), aplikace suchého tepla na bolestivá místa, podávání léků proti zánětu a bolesti.

Co dělat při akutních bolestech pohybového aparátu

Léčba akutních bolestí zad, kloubů a svalů je poměrně jednoduchá, ale vyžaduje velkou disciplínu každého pacienta. Na omezenou dobu si může pomoct sám – například přikládáním teplých obkladů a masážemi. Výborně působí i plavání stylem kraul a znak, sauna, balneoterapie, nahřívání, suché teplo, pulsní červené světlo, kryokomora … Než však sáhnete po tabletkách proti bolesti, zkuste pohyb – například v závěsném aparátu redcord! Jen pravidelné cvičení vás může zbavit bolestí páteře.

Měli byste vědět

Fyzioterapie Praha 9 varuje před:

  • sezením – člověk není stvořen k tomu, aby seděl. Při sedavém zaměstnání si dělejte přestávky, vyberte si vhodnou židli a naučte se správně sedět;

  • stresem – psychické rozpoložení člověka se odráží na jeho držení těla (dlouhodobý psychický tlak vyvolává nepřirozené postavení páteře a napětí různých svalových skupin);

  • průvanem – nepodceňujte ani ofouknutí studeným vzduchem. Může způsobit změny svalů na páteři (někdy jde o pověstnou poslední kapku).