Krása

Jaké barvy sluší vašim nehtům v zimním období?

Dokonalý outfit doladí i dokonale upravené a nalakované nehty, kterým však musí předcházet dokonalá péče. Nehty jsou v zimním období, a to především díky mrazům, více náchylné na poškození. Kromě klasické péče jsou to i vyživující zábaly a samozřejmě kvalitní a pečlivé lakování.

„Zimní“ barvy

Pro zimní období jsou praktičtější nehty kratší a barvy volte spíše zemitých odstínů. Není třeba se bát ani šedé, která vytvoří zajímavý efekt v kombinaci s jemným stříbrným třpytem, odstínem zlaté či dalšími metalickými barvami.

Neopomenutelnou stálicí a klasikou zimní manikúry je černá barva. Neobejdete se bez žádné z jejích variant – matné, kouřové či superlesklé. Velice populární a oblíbená je kombinace černé a bílé a to v různých vzorech i variantách.

Jsou to barevné stálice, se kterými se nemusíte bát experimentovat. Velice trendy barvou pro zimní období je i modrý odstín.

Vzhledem k tomu, že zimní období je zároveň i obdobím plesů, nesmí chybět ani barva stříbrná, zlatá či metalické odstíny dalších barev.

Vánoční a silvestrovský design

Nejslavnostnější období celého roku je spojováno s leskem a výraznými barvami mezi něž, beze sporu patří vínová nebo petrolejově modrá barva. Na vánoční a silvestrovské večírky můžete také zkusit různé druhy zdobení a netradiční techniky. Jen mějte na paměti, že barva laku by měla korespondovat s vaším outfitem či barvou šperku.

Vánoční i silvestrovské večírky přinášejí příležitosti pro odvážné a dramatické odstíny laků. Na pomyslném prvním místě jsou metalické odstíny modré, fialové či olivové. Pokud jste zastánkyně decentnějších barev, zvýrazníte je trochou třpytu.

Pokud chcete něco méně tradičního, využijte techniku water mable (vodní mramorování) nebo razítkování.

Nestárnoucí klasikou je rudá barva, která prakticky nevychází z módy.