Krása

Zpomalte stárnutí vašich vlasů

Přestože se budete o své vlasy pečlivě starat, jejich stárnutí se také časem projeví. Začnou přibývat šediny, vlasy se všelijak kroutí konečky jsou více třepivé a lámavé. Také začnete mít pocit, že vám vlasy ubývají.

Věk se na struktuře vlasů podepisuje stejně jako na pleti či postavě. Slábnutí a řídnutí vlasových vláken má souvislost s klesajícím výkonem vlasových cibulek. Ty produkují menší množství kožního mazu a vlasy tak ztrácejí sílu a lesk, ztenčují se a stávají se křehčími. Tím jsou i náchylnější k poškození. O době změny rozhodují především geny a hormonální změny, především v období menopauzy.

Pro stárnoucí vlasovou pokožku jsou vhodné masáže, které podpoří i účinná tonika. Zvýšíte tak prokrvení pokožky. Pokožce neprospívá zbytečně horký vzduch z fénování a časté a opakované barvení vlasů.

Wellness pro vlasy

Vašim oslabeným vlasům prospějí vitamíny, minerály a antioxidanty. Pokud chcete, aby byly zářivé, do jídelníčku přidejte vejce, pevnost a odolnost podpoří listová zelenina. Vitalitu zvýší broskve, meruňky a banány. Jestliže se vaše vlasy lámou, přidejte tekutiny.

Do svého denního režimu zařaďte i pravidelný pohyb, i ten má totiž vliv na kvalitu vlasů. Pohyb rozproudí krev a k vlasovým cibulkám se dostane dostatek kyslíku.

Vlasové elixíry

Stimulační tonikum dodá vlasové pokožce výživu a posílí vlasové kořínky.Vlasový stimulátor sníží vypadávání vlasů a zlepší jejich kvalitu, nutrikofeinové sérum pomůže s ochranou proti předčasnému vypadávání vlasů.

Kvalitní šampony

Pro stárnoucí vlasy jsou vhodné šampony s anti-age efektem. Proti řídnutí je vhodný posilující šampon s mikrokapslemi, oslabeným kadeřím dopřejte posilující šampon s keratinem nebo revitalizující šampon s výtažky z meruněk. Vhodný je také šampon regenerační či hydratační, šampon s obsahem ricinového nebo mandlového oleje a pro podporu regenerace a růstu vlasů můžete vyzkoušet šampon stimulační s kofeinovým komplexem.