Doporučujeme

Vybíráme místo na svatbu. Podle čeho se rozhodovat?

Zásnuby jsou velká věc, ale svatba ještě větší. Pokud se plánujete pustit do zařizování velkého dne, kterému bude se vší pravděpodobností přihlížet řada známých i méně známých lidí, je načase kromě jednoho data vybrat také svatební místo. Sice může pomoct svatební katalog, který vám v hlavě ujasní myšlenku toho, jak by měla svatba vlastně vypadat a jaké místo by tedy bylo pomyslnou trefou do černého, ale existuje také seznam kritérií, podle kterých se při výběru toho ideálního místa rozhodnout.

Jak velkou svatbu plánujete?

Tím prvním rozhodovacím kritériem je, jak velkou svatbu vlastně plánujete. Má se jednat o svatbu menší, nebo to bude svatba pro více jak sto lidí, kteří se zde budou také vzájemně poznávat? Počet hostů má zkrátka ten největší vliv na to, jaké místo vyberete pro konání vašeho dne D.

Velkým problémem bývá to, že se stanovený počet hostů nevejde do obřadní síně. To však nevadí, protože už dlouhé roky se to dělá tak, že se část hostů zve na obřad, druhá část poté přijde až k obědu nebo k pozdnímu rautu.

Rozpočet do výběru také mluví

Máte pocit, že vám v kapse něco pomyslně skáče? Je to vaše peněženka, která má rozhodně také co mluvit do výběru ideálního svatebního místa. Velice totiž záleží na jednom – na tom, jaký je váš celkový rozpočet. Samozřejmě pokud vás tolik netíží, budete mít větší výběr. Jestliže je ale omezený, budete možná postavení před několik málo variant.

V současné době jsou velmi oblíbené svatby ve stodolách, kde se obecně cena pohybuje okolo padesáti až osmdesáti tisíc korun. Kulturní sály nebo domy jsou podstatně levnější, vychází například na pět až deset tisíc korun.

Vevnitř nebo venku? A vše na jednom místě?

Co hraje při výběru ideálního svatebního místa také roli jsou osobní požadavky a potřeby. Mluvíme však o individuálních věcech, které musíte zvážit skutečně sami. Vevnitř nebo venku? A chcete, aby byl obřad s hostinou na jednom místě, nebo vám nevadí přejezd?