Baby shower jako oblíbená akce před narozením miminka

Možná jste zaregistrovali, že mnohé nastávající maminky ve vašem okolí pořádají akci zvanou baby shower. Pokud jste se s touto akcí nikdy v minulosti nesetkali, pravděpodobně se ptáte, co je to zač? Co je to za velkolepou událost, kterou pořádají jenom nastávající maminky? Pravdou je, že tato akce se stává hlavně v Česku velice oblíbenou, i když její kořeny jsou někde v USA. Jedná se o dárkovou akci, která je zároveň oslavou miminka a oslavou toho, že se z ženy stává matka, což je skutečně důležitý milník v životě ženy.

Jak jsme zmínili, akce zvaná baby shower se stává oblíbenou hlavně u nás, ale ve skutečnosti je oblíbená po celém světě. U nás je však v posledních letech doslova hitem. Zatímco v některých zemích se baby shower pořádá až ve chvíli, kdy matka přijde s dítětem domů, v jiných zemích (a také u nás) se pořádá vždy před narozením miminka. Jak jsme zmínili, má se jednat o jakousi oslavu přicházejícího miminka a oslavu toho, že se z ženy stává matka.

Co je účelem oslavy?

Dárková akce zvaná baby shower bývá uspořádána proto, aby se oslavilo to, co se již zmiňovalo, tedy příchod dítěte a přechod ženy na matku. Účelem je však také předávání dárků. Hosté předávají nastávající mamince dárky, které může ocenit po porodu. Dárky mají svůj specifický charakter, mají jakýmkoli způsobem souviset s nastupující péčí o miminko nebo s obdobím po porodu. Nemají nijak souviset jen s matkou samotnou, tudíž lístky na koncert nebo podobné dárky se nesluší.

Jaké dárky jsou nejvíce vhodné?

Charakter dárků byl již vysvětlen, ale nabízí se otázka, jaké dárky jsou tedy ve skutečnosti nejvíce vhodné? Ideální jsou například dudlíky, kojenecké láhve, také dečky nebo samozřejmě sady pro přebalování či pleny, které můžete přinést nastávající mamince v podobě plenkového dortu. Vhodné jsou však také sady na otisky nožiček a ručiček nebo dárkové koše pro miminko.