Domov Doporučujeme

Topení na terase v zimě

Posezení s rodinou či přáteli na terase nebo pod pergolou patří k příjemným chvílím zejména v letním období. Teplé večery u dobrého jídla a pití, nebo pouze při povídání u kávy přímo vybízejí k posezení pod noční oblohou. Ovšem takovéto krásné chvíle si můžete dopřát i za chladného počasí, dokonce i na jaře nebo na podzim, kdy teplota venku večer výrazně klesá.

Prodloužení a zpříjemnění pohodových chvil na terase či na zahradě vám umožní jedinečný přístroj, kterým je terasový ohrievač. Terasového sálavého ohřívače vzduchu můžete využít při mnoha příležitostech. Kromě rodinných sezení či zahradních párty s přáteli jsou terasové ohřívače ideální k prodloužení sezony v zahradních restauracích, v předzahrádkách, nebo při pobytu v přírodě na rekreační chalupě či chatě.

Plynové ohřívače

Plynové sálavé ohřívače jsou ve velké oblibě. Skvělým představitelem je například zahradní plynový zářič Enders POLO, který patří mezi světové novinky na trhu s terasovými ohřívači od roku 2012. Jedná se o novou generaci plynových zářičů, které vynikají kompaktním provedením, skrytými ovládacími prvky a uzamykatelným prostorem pro propanbutanovou lahev. Je to ideální ohřívač vzduchu pro posezení na terase, pod pergolou nebo při pořádání zahradních rautů. Jejich zakoupením se sezona na terase či na zahradě výrazně prodlouží. Obecně ovšem pro plynové terasové ohřívače platí jedna nevýhoda, kterou je poměrně značná váha díky propanbutanové lahvi. Většina ohřívačů se vyrábí na desetikilovou bombu. Jinak je lze ovšem doporučit vzhledem k nastavitelnému výkonu topidla a dvěma nebo třem polohám sálající hlavice.

Elektrické infrazářiče

Jsou sice lehčí než plynové, ovšem nevýhodou je přívodní kabel a potřeba elektrické zásuvky. Rovněž jejich provoz je o něco dražší v porovnání s plynovými. Vynahrazují to ovšem výhody, ke kterým patří hlavně fakt, že neohřívají vzduch a ihned po zapnutí jedou na plný výkon. Při +10°C budete mít v okolí šesti metrů od přístroje teplotu 20°C. U dražších typů je až několikastupňová regulace výkonu, takže můžete výkon ohřívače přizpůsobovat změnám počasí.

Výběr terasových ohřívačů je pestrý. V nabídce jsou jak stojací, tak závěsné typy. U stojacích dbejte na výšku, aby se vám vešel pod střechu pergoly či terasy. Závěsné jsou výhodné vzhledem k jejich umístění, takže nepřekážejí a nehrozí jejich povalení. Plynové ohřívače mají proti tomuto riziku bezpečnostní pojistku proti převržení, kdy se automaticky vypne přívod plynu.